Sosyal Medya, Fotoğraf ve Turizm – Turizm Teknolojileri Zirvesi 2013

Nisan ayı epey ilginç geçiyor benim açımdan, farklı konular, farklı konuşmalarla devam ediyor, haftaya da Gaziantep’e Zirve Üniversitesi’ne gideceğim ve portre çekimi hakkında konuşacağım. Bu yazıyı yazdığımda sunumu yapalı 2 saat olmuştu, hemen oturup yazmak, sizlerle de bu önemli konuyu ve sunumumu paylaşmak istedim. Açıkçası bu tip sunumlara çok özeniyorum, bir çok kişi hem orada beni dinlediği için saygıyı hak ediyor, hem de artık internet üzerinden sunumlarımızı paylaşabildiğimiz için en iyisi olsun istiyorum. Bir de işin görsellik tarafı var tabii. “Benim sunumum her zaman estetik görünmeli ve farklı bir şeyler içermeli” diyerek başlıyorum sunum yapmaya. Eskiden beri de çok özenirim ve bir sunum için en az 6-7 saat harcarım. Bu sunum için de neredeyse o kadar uğraştım. Sadece ikonların png’ye çevrilmesi bile bana epey zaman kaybettiriyor aslına bakarsanız ama bence sonuçta buna değiyor.

Önceki hafta Kanal 24’te fotoğraf ve sosyal medya hakkında konuşunca bunu gören Genç Turizmciler Derneği Başkanı sevgili Bulut, bana email ile ulaşıp böyle bir organizasyonda yer almak isteyip istemediğimi sordu, ben de memnuniyetle katılabileceğimi söyledim. O zamandan sonra takip edenleriniz bilir, tatil ve tatilde fotoğraf paylaşımı ile ilgili bir anket yürüttüm ve buna 1000 kişiye ulaşmasını bir şekilde sağladım. Sonuçlardan hareketle ve bazı yabancı kaynaklı anket ve sonuçlardan giderek de altta göreceğiniz sunumu hazırladım. Sunumda çok fazla yazı görmeyeceksiniz çünkü sunumu yaparken o konularla ilgili epey konuşacak konum var kafamda, çok fazla yazıyla da insanları sıkmanın yersiz olacağını düşünmüşümdür hep. Benimle beraber panelde Twitter Türkiye Satış Müdürü İlker Avcı, Blogger Serkan Söğüt, Brand Age Ajans Başkanı Bülent Fidan, Keurlangela Kurucu Ortağı Peter Langela da Şermin Yılmaz moderatörlüğünde Sosyal Medya ve Turizm ‘i konuştuk.

Konuşmamda sadece fotoğraf değil, kurumsal blog yazma, neye göre ve nasıl yazılması gerektiği, turizm firmaları ve tur operatörlerinin sosyal medyayı ne çeşit kullanabileceği ile ilgili bazı örnekler de verdim ve tavsiyelerde bulundum.

Altta sunumumu sizlerle paylaşıyorum:

[slideshare id=19161356&doc=sosyalmedyafotografveturizm-turizmteknolojilerizirvesisunumu-130419100959-phpapp02]
0 Shares:
10 comments
  1. Üstadım gerçekten bu ay hızınıza yetişilmiyor, çok medyatik ve öğretici bir ay geçiriyoruz sayenizde. Çalışmalarınızın ve başarılarınızın devamı dileklerimle…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like
Devamını Oku

Aynasız Röportajlar 3- Mehmet Güzelipek

Aynasız fotoğraf makinelerinin gelişimi sürdükçe pek çoğumuz bu konuda kafa karışıklığı yaşıyoruz, sizlere yardımcı olmak için kullanıcılarla röportajlara…