Tahir Yıldız Kimdir?

Sayfa İçeriği

Selam Tahir ben!

Girişimci, fotoğrafçı, e-ticaret sevdalısı, makine mühendisi, pazarlama meraklısı, tasarım delisi, her konudan çokça bilgi sahibi olmaya çalışan, çokça okuyan, izleyen ve araştıran biriyim. Şu anda Teknosa’da E-Ticaret Müdürü olarak çalışıyorum.

1985 Nazilli doğumluyum. Anne ve babamın öğretmen olması dolayısıyla pek çok Anadolu şehrinde bulunduktan sonra ortaokul ve lise yıllarımı Aydın’da geçirip 2003 ‘te üniversite için İstanbul ‘a geldim. Yıldız Teknik Üniversitesi’ nde Makine Mühendisliği eğitimi aldıktan sonra Bahçeşehir Üniversitesi ‘nde de pazarlama üzerine MBA eğitimi aldım. Bir süre mühendislik yapsam da çok sevdiğim fotoğraf işinin içinde olmak istedim ve e-ticareti ve operasyonunu, yeni fikirler oluşturmayı, kimsenin yapamayacağı şeyleri yapma isteğimin ağır basmasıyla beraber çevremin baskıları olsa da mühendisliği bir kenara bıraktım ve hem fotoğraf hem de e-ticareti bir arada yapabileceğim bir yol çizdim kendime. Yaklaşık 2007’den beri profesyonel olarak fotoğraf çekiyorum, 5 yıldır inceleme videoları çekiyoruz, kamera önünde olmayı seviyorum. Aynı zamanda online fotoğraf ve photoshop öğrenme platformu olan Fotoders.com da 2014’ten beri yayında. Şu anda okuduğunuz blogu büyük bir sevgi ve özveriyle yazıyorum. Her konuda yazmaya çalışıyorum, tabii hayatımın büyük bölümünü fotoğraf oluşturduğu için ağırlık orada ama moda, tasarım, hatta sağlık alanında bile başımdan geçenleri anlattığım pek çok çok okunan yazım mevcut. Şu dünyadan gittiğimde “boşuna yaşamış gibi hissetmemek” yaşama amacım. Yaşadıklarımı yazmak ve değerlendirmek benim için bir hobi ve aynı zamanda benim bir günlük tutmama neden oluyor.

Profesyonel yaşamımda e-ticaret üzerine uzun zamandır yoğunlaştığım bir dünyam var. Yaklaşık 2010 yılından beri e-ticaretin her sürecini gördüm, yaşadım, geliştirdim diyebilirim. Özellikle e-ticaret altyapıları, pazarlama araçları, SEO ve içerik pazarlaması anlamında oldukça fazla tecrübem var.

Tüm bunlarla beraber sürekli yeni fikirler üzerinde düşünmek, yeni insanlar tanımak, yeni yerler görmek vazgeçemediğim huylarımdan. Boş zamanım pek olmasa da çok sıkı şekilde takip ettiğim özellikle dizayn blogları arasında kaybolmak en sevdiğim şeylerden…

Bana Nasıl Ulaşabilirsiniz?

Hemen hemen bütün sosyal mecralarda “tahiryildiz” kullanıcı adıyla varım, sorularınızı elimden geldiğince hızlı şekilde cevaplamaya çalışıyorum. Linkleri yine de vereyim:

Twitter, Instagram, Linkedin, Youtube, 500px

Umarım blogumu seversiniz ve takip edersiniz, burada aktif olmak için çok ciddi zaman harcıyorum, burayla çok mutluyum ve umarım ömrüm boyunca da yazarım.

Bir gün yüz yüze de görüşmek üzere!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir