17. Istanbul E-Commerce Meetup Konuğuydum

E-ticaret tüm Dünyada olduğu gibi ülkemizde de büyüyerek devam ediyor. Teknolojinin daha gidecek çok yolunun olması ve genç nüfus her yenilikte olduğu gibi Türkiye’yi de bu sektörde fırsatlar ülkesi haline getiriyor. Istanbul’da düzenli şekilde organize edilen Istanbul E-Commerce Meetup’larının 17.sine de beni davet ettiler. 

Şişli’de KWORKS Girişimcilik Araştırma Merkezi ‘nde ortalama her ay ilgilenenler için ücretsiz buluşmalar düzenleniyor. Bu buluşmalarda e-ticaret ve dijital dünya ile ilgili kişiler hem network imkanı buluyor hem de tecrübelerini paylaşıyor. Dışarıdan göründüğü kadar kolay olmayan e-ticareti biz de geçtiğimiz salı günü Teknosa E-Ticaret Yöneticisi Erkut Gündüz ve Sanalmağaza CEO’su Enis Karslıoğlu ile birlikte değerlendirdik, hem kendi hikayelerimizi anlattık hem de soruları cevapladık.

highres_452995050

Benim için oldukça keyifli bir akşam oldu. Fotopazar ‘da neleri doğru neleri yanlış yaptığımızı, düşündüğüm hangi şeylerin gerçekleştiğini, nelerin gerçekleşmediğini anlattım. Dijital dünya çok hızlı, dolayısıyla çok hızlı karar vermeniz gerekiyor. Baskı yapan firmalar, fiyat yarışmaları, kampanya ve içerik hırsızları o kadar çok ki bu hızlı dünyada kaybolup gitmek de çok kolay hale geliyor. İşler çok şeffaf olunca attığınız her adım da izleniyor haliyle. Son zamanlardaki Instagram’ın stories özelliğiyle Snapchat’in tüm özelliğini kendisine çekmesi bunun en büyük örneği. Belki Snapchat bu özelliği geliştirebilmek için aylarını, yıllarını verdi ama bu fikri yaratıcı bulan Instagram bunu hemen zaten var olan ağına ekleyiverdi. Dijital dünya biraz acımasız ama oyunu kuralına göre oynamayı da öğrenmek gerekiyor.

Salı akşamı beni dinleyen, sonrasında tanışan, kartını veren, e-mail gönderen herkese buradan da teşekkürler. Detaylı maillere sırayla dönmeye çalışıyorum, gecikme için kusura bakmayın şimdiden :)

0 Shares:
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like
Devamını Oku

Evmanya: 1 Sipariş 10 Şikayet

E-ticaretle yıllardır uğraşan biri olarak işin ne kadar meşakkatli olduğunu çok iyi biliyorum. Hele sitenizde satılan ürün sayısı…
Devamını Oku

Ürün Detay Sayfaları için A/B Test Fikirleri

Yazı İçeriği Hide Başlık Optimizasyon FikirleriSepete Ekle Butonu Optimizasyon FikirleriTasarım Optimizasyon FikirleriMetin Optimizasyon FikirleriFiyat Optimizasyon FikirleriDiğer Optimizasyon Fikirleri…