WordPress’te Olmazsa Olmaz Eklentiler

Bloggerlik ve bloglar giderek popülerleşirken ve popülerliğini korurken, en çok kullanılan platform olan WordPress için kendi kullandığım eklentilerden bir derleme yapmaya karar verdim. Geçtiğimiz günlerde katıldığım bir seminerde Blogspot platformunun da çok geliştiğinden bahsetmişlerdi, onu da merak etmiyor değilim fakat WordPress o kadar hızlı gelişiyor ki her geçen gün daha çok şaşırıyorum.

Sayfa İçeriği

Olmazsa Olmaz WordPress Pluginleri:

1- All in One SEO Pack:

SEO hakkında ayrica bir yazıda yazıcam ama eğer arama motorlarında (özellikle Google’da) yukarıda çıkmak istiyorsanız zaten iki tane seçenek var, bir tanesi Yoast SEO Pack, diğeri de All in One SEO Pack. Bu blogu ilk kurduğumda yine Yoast ‘a şans verdim ama ayarları çok ama çok karışık, o yüzden vaktim de sınırlı olduğu için All in One ‘ı tek geçiyorum.

2- Disqus: 

Yorum sistemi eklentisi. Çok fazla spam yorumdan artık bıktıysanız tam size göre. Zaten WordPress kullanıp farklı bir yorum sistemi isteyen kullanıcıların %70 kadarı bu eklentiyi kullanıyor.

3- SEO Friendly Images:

Yine Google sonuçları için blogunuza yüklediğiniz görsellere Alt etikletleri ekleyen otomatik bir eklenti. Böylece Google görsellerden gelen aramalarda da yukarıda çıkabilecek, trafik alabileceksiniz.

4- Social Login:

Kullanıcıların yorum yapması veya giriş yapılması gereken başka eklentiler için Facebook, Twitter gibi çok kullanılan platformları kullanmalarını sağlıyor.

5- W3 Total Cache:

Sayfaların daha hızlı açılmasını sağlayan bir eklenti. Cachingi kullanıyor ve javascriptleri minimize ediyor. Tek sıkıntı bazı temalarla ve eklentilerle uyumsuzluk yaratabiliyor ama yine de farkı hemen hissedeceksiniz.

6- Contact Form 7:

Eğer temanızla birlikte gelen bir iletişim formu veya eklentisi yoksa kolayca okuyucularınızın size ulaşması için kullanımı çok kolay bir eklenti.

7- Google Analytics for WordPress:

Eğer Analytics profilinizin kodunu nereye ekleyeceğinizi bilemiyorsanız (Header veya footer’a eklenir) bu eklentiyi kullanın.

8- Style Extender:

Temanızın fontlarına ve renklerine canlı olarak müdahele edebildiğiniz çok güzel bir eklenti.

0 Shares:
6 comments
    1. Ben de aradım da, linkini bulamadım, güncellemedeydi, yakında çıkar tekrar umarım :)

  1. Merhabalar; Bende sitemde Yaost seo kullanıyorum. Daha önce all seo kullandım ancak. aşırı cpu kullanımı sebebiyle Yaost seo ya geçtim. oldukça da memnunum. Yalnız fotoğraf seo su çok iyi değil. Tabi yenibiriskurmak.com ziyaretçi sayısını kısa sürede 3 katına taşındığı için Yaost seo yine ilk tercihim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like
Devamını Oku

3 Kişiye 3 Premium WordPress Teması!

Şu anda okuduğunuz blog WordPress üzerine inşa edilmiş durumda ve benimle beraber milyonlarca kişi WordPress ‘in müthiş özelliklerinden…
Devamını Oku

Must Have Plugins for WordPress

Yazı İçeriği Hide All in One SEO PackDisqusSEO Friendly ImagesSocial LoginW3 Total CacheContact Form 7Google Analytics for WordPressFont…