Ucuz Kablosuz Kulaklık: QCY QY12 İncelemesi

Benim gibi kulak içi kulaklık arıyorsanız ve herhangi bir kulaklıktansa biraz özellik arıyorsanız eminim ki bu yazının konusuyla ilgileneceksiniz. Günümüzde onlarca kulaklık arasından birini seçmek gerçekten zor, bu yazım umarım faydalı olur.

Sayfa İçeriği

Neden Kulak içi Kulaklık?

Her şeyden önce müziğin derinliklerini duymak istiyorsanız bunu en iyi kulak içiyle duyabiliyorsunuz. Bunun dışında dışarıya en az ses vermesi ve kulakta ekstra sıcaklık yaratmaması avantajlardan. Dezavantaj olarak ise konforu verebiliriz. Eğer kulağınıza uygun olmayan bir kulaklık aldıysanız bilin ki en fazla yarım saat kulağınızda tutabilirsiniz.

5c8b57fa-90b9-4af2-8e58-e245258482eb

Peki Neden Kablosuz?

Eskisi gibi çok pahalı olmamaları en büyük etken, ses kalitesinde de büyük farklar yok. Kablosu uzunmuş kısaymış derdiniz de yok, bluetooth ile anında bağlanabiliyor. Buradaki dezavantaj da telefonun şarj süresini kısaltması.

Hangi Aşamalardan Geçtim?

sennheiser-momentum-inear-1-970-80
Momentum tasarımı çok iyi ama konfor 1/10

Aslında bu kulaklığı almadan önce pek çok kulak içi kulaklık denemek zorunda kaldım, hatta deneme imkanı olmadığı için satın aldım. Bunların ilki Sennheiser Momentum ki çok iyi tasarıma ve hatta sese sahip olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Ama kulağımda bir türlü durmadı, kafamı sağa sola çevirince bile kulağımdan düşüyordu, böyle olunca sokakta müzik dinleyemedikten sonra da benim için anlamı kalmadı. Sonra çok sevilen AKG K390NC’yi denedim, konfor olarak iyi olsa da Noise Canceling özelliği sebebiyle eklenen modül ve kablo uzunluğu bu sefer kulaklığı çok ağır ve taşıması zor duruma getirince hem konforlu, hem hafif hem de iyi ses veren bir kulaklık almak istedim, hem de çok para kaybedince ucuz bir şey olsun dedim. Karşıma Aliexpress ‘ten çıktı bu ufak canavar: QCY QY12, tasarımı güzeldi, yorumlar da olumluydu, fiyatı da 17$ olunca dedim alayım, kaybedecek bir şey yok.

QCY QY12 Özellikleri ve İncelemesi

Renk: Beyaz veya Siyah (Ben beyaz tercih ettim)
Bluetooth version: Bluetooth 4.1
Çalışma aralığı: Yaklaşık 10m (Boş alanda)
Çalışma süresi: Yaklaşık 180 saat
Şarj süresi: Yaklaşık 2 saat
Konuşma süresi: 5.5 saat
850e1801-cd1d-4906-b757-cf44c279f05a
Gördüğünüz gibi özellikle çalışma süresi çok uzun, yani kolay kolay şarj istemiyor, ben aldığımdan beri sadece bir kere şarj ettim hatta. USB’den şarj oluyor, manyetik olarak kulaklıkları birbirine yaklaştırdığınızda yapışıyorlar ve kapalı konumuna geliyor, açtığınızda ise açılıyor, çok pratik. İnanın bana ses gayet iyi, baslar ortalama ama tizleri açık. Beraberinde gelen aksesuarlardan kulağınıza uygun olanını seçerek daha iyi bir dinleme tecrübesi kazanabilirsiniz fakat ben değiştirme ihtiyacı hissetmedim. Sadece bu kulağa oturacak olan yerler biraz eğreti yapılmış malzeme olarak, o kısımları beğenmedim. Ayrıca kargodan çıkan ürünün kutusu da hiç güzel değil, sıradan bir kalitesiz koli. Ama bu fiyata bu ürün çok iyi. Alırsanız teşekkürleri bekliyorum :)
0 Shares:
10 comments
 1. Tahir Bey selmalar
  17 $ dışında herhangi bir ödeme yaptınız mı ? Vergi vs.
  Teşekkürler

 2. iyi geceler kardeşim. öğrenmek istediğim bazı şeyler var qy19 q11 e bakınırken, bunu gördüm yeni aldığın kulaklık var mı yoksa hala bunu mu kullanıyosun benim için bass önemli. şunla karşılaştırırsan sevinirim- samsung orjinal kulaklığın basında daha mı iyi. büyük ihtimal iphone 5’in kulaklık basını geçemez diye umuyorum ama bilginiz varsa bass hakkında açıklayıcı bi yorum yaparsanız sevinirim

  1. Apple kulaklıkları (Samsungları bilmiyorum) kulağın içine tam girmediği için ne olursa olsun bu kulaklık kadar bas veremez, daha doğrusu hissedemezsiniz. O yüzden kağıt üzerinde bu kulaklığın tüm telefon kulaklıklarından daha iyi olduğunu söyleyebilirim.

 3. Spor yaparken kullanmak için ne zamandır denemediğim ürün kalmadı. Sıkı takipçiniz olarak böyle bir ürünü deneyimlemeniz benim için büyük şans oldu. Ses deneyimi gerçekten çok iyi. Telefon görüşmesi yaparken de herhangi bir sorun yaşamadım. Böyle fiyat/performans ürün deneyimlerinin devamını bekliyoruz.
  Teşekkürler

 4. İyi günler.Qcy qy12 ile Meizu ep51 arasında kaldım net bir seçim yapmak mümkün mü ? Artılar eksileri neler sizce.

 5. Merhaba bu kulaklıkta müzik dinlerken telefon tuş kilidine girdiği zaman müzik kesik kesik gelmeye başlıyor bu neden oluyor yardımcı olur musunuz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like