d

Lorem ipsum dolor sit amet, consectet uradip iscingelit, sed do eiusmodu tempor incididure ntutm abore

Hyperlapse Uygulaması

Bu haftaki konuk yazarımız Serdar Erçetin. Instagram ın yeni time/lapse video uygulaması olan Hyperlapse ‘i bizler için yazdı.

Fotoğrafta oluşturduğu etki videoya göre daha az kalan Instagram, time-lapse video çekilebilen yeni uygulaması Hyperlapse’i tanıttı.

Instagram’ın yeni uygulaması Hyperlapse, videolarına kısa zamanda dikkat çeken bir ilgiye ulaştı. Sadece iOS kullanıcılarına açılan uygulamayla ilgili Instagram’da son 7 saat içerisinde dakikada 14 paylaşımla 6 bin içerik hyperlapse etiketiyle yerini aldı, toplam video adediyse 50 bini geçmiş durumda.

tmg-article_main_wide_2x

Twitter’da haberlerin etkisiyle bir günde 50 bine yakın tweete ulaşan Hyperlapse, ülkemizden ve yurt dışından dikkat çeken paylaşımlara sahne oldu. Trafik odağında paylaşımların ağırlığı hissedilen videolarda dans edenlerden, belgesel tadında çekim yapanlara kadar çeşitli örneklere rastlamak mümkün.

Selfie akımını yakın zamanda zaman atlamalı videolara çevirecek olması beklentisinde olanlar için üzülerek belirtmek lazım hyperlapseselfie etiketiyle paylaşımlar şimdiden başladı.

Instagram yeni uygulaması Hyperlapse ile zaman aralıklı fotoğraf çekimlerini videoya dönüştürmek yerine, video çekimlerini hızlandırarak time-lapse deneyimi yaşatıyor. Vimeo’da özel kategoride sunulan time-lapse videolar Instagram’la işin profosyonellerini kızdıracak yeni bir popüler kültüre dönüşüyor.

instagram-hyperlapse1

Apple indirme link için tıklayınız.

Yazar Hakkında;

Futbolcu olma sevdası ile başladığı yolda bir anda hayatın yoğun teknolojisine kendini kaptırmış bu da yetmemiş gibi sosyal medya ve blog yazarlığı ile hayatımı sürdüren birisiyim.

https://twitter.com/srdrerctn

http://instagram.com/srdrerctn

tr.linkedin.com/in/serdarercetin/

Serdar ın bu güzel yazısını taçlandırmak için bende zilere örnek Hyperlapse videosu ve uygulama kullanım videosu hazırladım.

(Suratım niye böyle diye sormayın izleyin derim.)

@nezihig

Uygulama Kullanım Videosu;

 

 

Örnek Videolar;

 

 

 

Nezihi Gözen

2005 ten beri fotoğraf ile ilgileniyor Artıfotoğraf kurucu üyesi ve dijital görüntü ve fotoğraf editörü. 5 Senelik stüdyo fotoğrafçısı ve ortağı İFSAK 160. Dönem Mezunu İFSAK üyesi ve öğretim birimi görevlisi. Fotoğraf makineleri ve çekim teknikleri üstüne blog yazarı. Adobe Lightroom uzmanı ve eğitmeni.

No Comments

Post a Comment