Hyperlapse Uygulaması

Bu haftaki konuk yazarımız Serdar Erçetin. Instagram ın yeni time/lapse video uygulaması olan Hyperlapse ‘i bizler için yazdı.

Fotoğrafta oluşturduğu etki videoya göre daha az kalan Instagram, time-lapse video çekilebilen yeni uygulaması Hyperlapse’i tanıttı.

Instagram’ın yeni uygulaması Hyperlapse, videolarına kısa zamanda dikkat çeken bir ilgiye ulaştı. Sadece iOS kullanıcılarına açılan uygulamayla ilgili Instagram’da son 7 saat içerisinde dakikada 14 paylaşımla 6 bin içerik hyperlapse etiketiyle yerini aldı, toplam video adediyse 50 bini geçmiş durumda.

tmg-article_main_wide_2x

Twitter’da haberlerin etkisiyle bir günde 50 bine yakın tweete ulaşan Hyperlapse, ülkemizden ve yurt dışından dikkat çeken paylaşımlara sahne oldu. Trafik odağında paylaşımların ağırlığı hissedilen videolarda dans edenlerden, belgesel tadında çekim yapanlara kadar çeşitli örneklere rastlamak mümkün.

Selfie akımını yakın zamanda zaman atlamalı videolara çevirecek olması beklentisinde olanlar için üzülerek belirtmek lazım hyperlapseselfie etiketiyle paylaşımlar şimdiden başladı.

Instagram yeni uygulaması Hyperlapse ile zaman aralıklı fotoğraf çekimlerini videoya dönüştürmek yerine, video çekimlerini hızlandırarak time-lapse deneyimi yaşatıyor. Vimeo’da özel kategoride sunulan time-lapse videolar Instagram’la işin profosyonellerini kızdıracak yeni bir popüler kültüre dönüşüyor.

instagram-hyperlapse1

Apple indirme link için tıklayınız.

Yazar Hakkında;

Futbolcu olma sevdası ile başladığı yolda bir anda hayatın yoğun teknolojisine kendini kaptırmış bu da yetmemiş gibi sosyal medya ve blog yazarlığı ile hayatımı sürdüren birisiyim.

https://twitter.com/srdrerctn

http://instagram.com/srdrerctn

tr.linkedin.com/in/serdarercetin/

Serdar ın bu güzel yazısını taçlandırmak için bende zilere örnek Hyperlapse videosu ve uygulama kullanım videosu hazırladım.

(Suratım niye böyle diye sormayın izleyin derim.)

@nezihig

Uygulama Kullanım Videosu;

 

 

Örnek Videolar;

 

 

 

0 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like
Devamını Oku

En Büyük 10 Fotoğrafçı Yalanı

Yazı İçeriği Hide 1- Çok fotojeniksin(iz)2- Orada daha önce çok fotoğraf çektik3- Bunlar fotoğraflarımın sadece bir bölümü4- Yağmur…