Fotoğrafçılar için Lightroom Eğitimi

Daguerre nin ilk fotoğrafın çekmesi 1835 yılına rastlar. O zamanlar çekilen o kare kare eldeki imkanlar sebebiyle siyah beyaz olarak insanlara sunulmuştur. İşte fotoğrafa müdahale ilk o zaman başladı. Renkli hayat fotoğrafla siyah beyaz insanlara aktarılmıştı.

Bu süreç yıllar geçmesine rağmen değişmedi. Kimyasallar yardımı ile karanlık odada, bilgisayarlar yardımı ile dijital fotoğrafta düzenleme-manüpülasyon-edit hep yapıldı ve yapılmaya devam ediyor.

photo

Günümüzde yaygınlaşan dijital fotoğrafın evrimleşmesiyle karanlık odanın yerini bilgisayarlar ve ekranlar aldı. Bu süreci destekleyen Adobe sadece fotoğrafçıları ilgilendiren ve gerekli düzenlemeleri yapmalarını sağlana bir program ortaya çıkarttı. Sizlerin de tahmin edebileceği üzere Adobe Lightroom fotoğraf düzenlemek adına en hızlı, öğrenmesi basit ve sonuçları çok etkili bir yazılım.

İlk Lightroom dan bu yana kendi içerisinde 5 evre geçiren programın şu anki en son sürümü olan Lightroom 5.6 yı sizler için anlattım.

Fotoğrafın boyutlandırılmasından, keskinleştirilmesine, yeniden renklendirilmesinden, doku taşınmasına hatta DSLR lar ile çekilmiş videoların renk ayarlarını yapabilmenize kadar birçok detayı içermekte.Sizler için Lightroom un en çok kullanılan, fotoğrafınızın ilgi odağı olmasını sağlayacak tüm detaylarını bu eğitim setinde sizlere aktardık.

adobelightroom277725127

Dört saatten fazla süren bu videolar ile çektiğiniz fotoğrafları düzenleyebilir, kurgulayabilir ve ekranlarda gördüğünüz o  muhteşem renklere getirebilirsiniz. Bunun için alttaki linki tıklamanız yeterli. Beğeni, eleştiri ve yorumlarınız için videoların altını kullanabilirsiniz. Ayrıca bu eğitimi satın alan arkadaşlara özel kampanyalarımız ve ücretsiz hediyelerimiz pek yakında.

Sizler için hazırladığımız tanıtım bakstage videosunu izleyebilirsiniz. (Tanıtım videosu pek yakında)

Derse katılmak için;

http://fotoders.com/kurs/fotografcilar-icin-lightroom/

 

Lightroom öncesi ve sonrasını  örnek fotoğraflar;

10547302_10152548052503936_3337276162705682617_o

10549966_10152548059068936_7886566635981962331_o

Untitled-1

0 Shares:
9 comments
  1. Güzel bir yazı olmuş teşekkürler … Ama küçük bir düzeltmem olacak. İlk fotoğraf 1826’da Fransız Joseph Nicephore Niepce tarfından çekilmiştir.

  2. merhabalar. Ben daha çok portre fotoğraflar çekiyorum. Bir konuda beni aydınlatırsanız öncelikle sevinirim. Bildiğiniz üzere bir photoshop var bir de lightroom. Açıkçası hangi programın hangi alanda daha çok kullanıldığını veya uygun olduğunu bilemiyorum. Ona göre eğitim satın almayı planlıyorum. Bu konuda nasıl bir yol izlemek öncelikli olarak daha yaralı olacaktır? saygılar

  3. Merhaba bir şey sormak istiyorum. Bu eğitimi aldığımızda sadece 1 kez mi izleyebiliyoruz yoksa istediğimiz zaman izleme şansımız var mı?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like
Devamını Oku

Aynasız Röportajlar 3- Mehmet Güzelipek

Aynasız fotoğraf makinelerinin gelişimi sürdükçe pek çoğumuz bu konuda kafa karışıklığı yaşıyoruz, sizlere yardımcı olmak için kullanıcılarla röportajlara…
Devamını Oku

Bir Düğün Hikayesi – Bodrum

Düğün fotoğrafçısı olmak ve düğün fotoğrafçılığı, fotoğrafçılar arasında ciddi şekilde eleştiri konusu olan, hatta gördüğüm kadarıyla fotoğrafla ilgisi…
Devamını Oku

Fuji X30 vs DSLR Karşılaştırması

Yazı İçeriği Hide Sensör:Hacim:ISO Performansı:Lens:Netleme ve Hız:WI-FI:Vizör:Fiyat/Performans:SONUÇ: Günümüzde fotoğrafı yakalamak için fotoğraf makinenizin her an yanınızda olması gerekiyor.…