Yazın kasıp kavuran sıcakları, tişörtleri dolabımızın baştacı ediyor. Her ortamda rahatça giyebileceğimiz tişörtler aynı zamanda her pantolonun, şortun, eteğin üstüne giyilebilme imkanı da sunduğundan herkesin bir numaralı tercihi. Bu yazımda tişörtleri, üzerindeki baskıları, neyi nasıl kombin yapabileceğimizi, kısacası hem erkek hem kadın için basit ve kullanışlı tişört kombinleri anlatacağım.

Erkekler için, bu sezon tişörtlerde 90’lar esintilerini, hayvan desenleri (leopar-zebra-yılan vb.), geometrik şekiller gibi imgeler görürken hiçbir zaman modası geçmeyen ve geçmeyecek gibi duran fotoğraf baskıları, kurukafa imgelerini de oldukça fazla görüyoruz. Aynı zamanda batik boyama ve değişik eskitme efektlerine sahip tişörtlerde oldukça moda.

zara-erkek-ceket

Baskılı tişörtleri desensiz altlarla kombinlerseniz sonuç daima daha iyi olacaktır. Desenli altlarla da desensiz, düz, belki birkaç yerinde ufak detayları olan tişörtleri (düğmeli göğüs cebi, etek ucunda yer alan küçük marka etiketleri, kolları kıvrık dikilmiş modeller vb.) tercih edebilirsiniz. Sezon itibariyle giyilen mayoların üstüne de tercih edeceğiniz tişörtler için yine bahsettiğim desenli-desensiz tişört önerim geçerli.

Tişörtler aynı zamanda gece özle bir yere giyilen parçalardan biri. Blazer ceket içine giyilen ‘v’ yaka bir tişört,altına giyeceğiniz fit kesim bir jeanle şık olabileceğinizi unutmayın.

uzun-etek-kombin-66

Bayanlar içinde durum çok da farklı değil, erkekerle aynı desenleri görüyoruz. Tabi konu bayan modası olunca tişörtlerin baskılarından ziyade modelleri daha önemli hale geliyor. Bu sene öne çıkan modeller;  ‘crop tee‘ olarak adlandırılan kısa beden boyuna sahip tişörtler,yine birkaç yerinde ufak detayı olanlar,sırtta dekolteye sahip şık tişörtler vitrinleri süslüyor.Bu şık tişörtleri gündüz kesik jean şortlarla da giyebilirsiniz, gece piliseli uzun eteklerle de kombinleyebilirsiniz.

Herkese bol tişörtlü günler dilerim:)

ynjuj gfb ty j nj lyo jk image1xxl