d

Lorem ipsum dolor sit amet, consectet uradip iscingelit, sed do eiusmodu tempor incididure ntutm abore

Prag’da Nerede Kalınır – Hangi Otel?

Siz de Prag gezisi için Prag’da nerede kalınır diye soruyorsanız sanıyorum daha fazla aramanıza gerek kalmayacak. Avrupa ‘nın en büyüleyici şehirlerinden biri olan Prag, aynı zamanda kaliteli otelleriyle de nam salmış durumda.

Prag şehri bir kaç bölgeye ayrılmış durumda. Alttaki haritada da görebileceğiniz üzere Prag’da gezilecek yerler belli bölgelerde toplanmış ve bu bölgelere yakın yerler olan Mala Strana, Stare Mesto bölgeleri aslında konaklamamız gereken yerler. Tabii daha ucuz konaklama arıyorsanız biraz daha şehir dışına çıkmanız gerekebilir ama Prag açıkçası çok pahalı bir yer değil, dolayısıyla oteller size diğer Avrupa şehirlerine göre daha makul gelecektir.prag-bolum

Prag’da Nerede Kalınır? Otel Önerileri

  1. Biz Prag’da Stare Mesto ‘nun hemen sağında bulunan Florenc bölgesinde kaldık. Kaldığımız otelin adı Jurys Inn Prague. Size de rahatlıkla tavsiye edebileceğim hem şık hem güzel bir otel. Şehir merkezine ulaşım çok kolay, Old Town Square ortalama 20dk yürüme mesafesinde (1,5km). Yürürken yolunuz da oldukça keyifli, kışın üşürseniz veya yazın sıcak gelirse tam orta bölgede kalan Palladium AVM’den yararlanabilirsiniz.

pragda nerede kalınır-otel

Yurt dışı tatillerinin korkulan kısımlarından biri ise genelde kahvaltı oluyor. Bizim için ne kadar önemli ve büyükse Avrupalılar için bir o kadar sıradan ve hızlı olan kahvaltı, bu otelde keyifli hale geliyor. İlginç ama gördüğüm en geniş kahvaltılardan biriydi, zeytinyağından türlü reçellere, meyvelerden keklere, omletlerden meyve sularına karnınızı sıkı sıkı doyurabileceğiniz güzel bir kahvaltı. Kişi başı  8 Euro’ya resepsiyondan kahvaltı alabiliyorsunuz. Sabah saat 10.00’a kadar kahvaltı devam ediyor.

img_0351

Bu sadece başlangıç :)

2. Residence U Černého Orla: Jurys in Prague oteline göre tam ters istikamette,Vltana Nehri ‘nin karşı tarafında kalan otel Prag Kalesi ‘ne çok yakın. Otel aynı zamanda Prag’ın bütün ruhunu içinde barındırıyor. Odaların tasarımına epey özenilmiş doğrusu. Üstte bizim kaldığımız otele göre biraz daha küçük ve az çalışanı olduğunu söyleyebilirim, hizmet de bir tık altta olacaktır ama merkezi yerlere o kadar yakın ve ortamı güzel ki bunlara değecektir.

9189886

3. Andel’s by Vienna House Prague: Biraz daha genç işi bir otel arıyorsanız bu otel tasarımıyla sizi çok etkileyecek. Şehrin biraz uzağında ama yine yürüyerek çoğu yere gidebilirsiniz. Prag ‘da açıkçası en uzak yer otelinize ortalama 5km uzakta olabiliyor bu da her yeri yürünebilir hale getiriyor. 

867174_172_z

Tüm bu oteller, havaalanı ve Prag gezilecek yerler için altta oluşturduğum haritadan da yararlanabilirsiniz.

Tahir Yıldız

#marketing #photography #socialmedia #seo #sem #digitalmedia #ecommerce #photoshop #wordpress #design #blogger #geek

No Comments

Post a Comment