Olympus’tan Büyük Firmware Güncellemesi Geldi

Olympus, en popüler fotoğraf makinelerinden OM-D E-M1 Mark II, OM-D E-M5 Mark II ve Pen-F’ye yeni firmware güncellemesi ile bazı yeni özellikler ekledi.

Güncellemeler ile gelenlere bir bakalım:

1- M.ZUIKO Digital ED 12-100mm f/4.0 IS PRO Firmware Version 1.1 ve M.ZUIKO Digital ED 300mm f/4.0 IS PRO Firmware Version 1.2 geliştirmeleri ile E-M1 Mark II ‘de görüntü sabitleyici aktif iken sessiz çekim performansı geliştirildi.

2- M.ZUIKO Digital ED 12-100mm f/4.0 IS PRO Firmware Version 1.1 ile E-M5 Mark II ve E-M1 Mark II ‘deki 5 Yönlü Görüntü Sabitleyici özelliği geliştirildi.

3- Profoto Air Remote TTL-O ile Uyumluluk
Profoto Air Remote tetikleyicinin Olympus uyumlusunu üretti ve Olympus’a da entegre etmek kaldı. Artık Profoto kullanıcıları Olympus makineler ile HSS ve TTL özelliklerini kullanabilecek. Firmware ile E-M1 Mark II, E-M5 Mark II ve PEN-F modelleri desteklenmiş durumda.

4- E-M5 Mark II ve PEN-F ‘e Kişiselleştirilebilir özellikler ve ayarları kaydet özelliği geldi. Bu sayede makine yapılan ayarları kaydederek gerektiğinde seçmenizi sağlıyor.

5- Yeni midtone ayar fonksiyonu E-M5 Mark II ‘nin Highlight & Shadow kontrollerine eklendi. Bu sayede çok parlak ve gölge bölgelere müdahalede bulunabileceksiniz.

6- E-M5 Mark II’ye AF Target Spot Ölçümleme özelliği geldi. Bu özellik sayesinde odak noktasından ölçüm alınabilecek.

7- PEN-F ekranının alt kısmında popüler Art Filters kısmı görülebilecek. Efekti uygulamak için sadece parmakla dokunmak yeterli olacak.

8- PEN-F ‘te en düşük enstantane seçimi aktifleşti. Minimum enstantane belirlenerek artık Auto ISO fonksiyonuna kural koyulabiliyor ki bu çok önemli bir özellik. Yoksa Auto ISO kendi kendine istediği bölgede yükselebiliyor.

9- PEN-F ‘te burnunuz LCD ekrana değdiğinde çekim veya netleme yapabiliyordu, bu sorun geliştirilerek düzeltildi.

10- The E-M1 Mark II’nin 50MP yüksek çözünürlüklü Çekim özelliği ve focus stacking modları artık flaşlarla da destekleniyor.

11- E-M1 Mark II’de video kaydı yaparken LCD monitör ve vizör arasındaki iletişim güçlendirildi, artık vizörden gözünüzü çektiğinizde otomatik olarak görüntü LCD’ye geçiyor.

Tüm bu güncellemeler için firmware’lere Olympus Download sayfasından ulaşabilirsiniz.

0 Shares:
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like
Devamını Oku

Bir Fotoğrafın Arka Planı: “Galata”

Yazı İçeriği Hide Fotoğraf Ne Şartlarda Çekildi?Fotoğraf Hangi Ekipmanlarla Çekildi?Fotoğraf EXIF Bilgileri Nelerdir?Fotoğraf ve İşlenme SüreciSonuç Galata Kulesi…
Devamını Oku

Canon EOS 200D İncelemesi

Yazı İçeriği Hide Canon EOS 200D İlk BakışCanon EOS 200D Teknik ÖzelliklerÖrnek FotoğraflarCanon 200D İnceleme VideomSonuç Canon’un küçük…