Olympus’tan Büyük Firmware Güncellemesi Geldi

Olympus, en popüler fotoğraf makinelerinden OM-D E-M1 Mark II, OM-D E-M5 Mark II ve Pen-F’ye yeni firmware güncellemesi ile bazı yeni özellikler ekledi.

Güncellemeler ile gelenlere bir bakalım:

1- M.ZUIKO Digital ED 12-100mm f/4.0 IS PRO Firmware Version 1.1 ve M.ZUIKO Digital ED 300mm f/4.0 IS PRO Firmware Version 1.2 geliştirmeleri ile E-M1 Mark II ‘de görüntü sabitleyici aktif iken sessiz çekim performansı geliştirildi.

2- M.ZUIKO Digital ED 12-100mm f/4.0 IS PRO Firmware Version 1.1 ile E-M5 Mark II ve E-M1 Mark II ‘deki 5 Yönlü Görüntü Sabitleyici özelliği geliştirildi.

3- Profoto Air Remote TTL-O ile Uyumluluk
Profoto Air Remote tetikleyicinin Olympus uyumlusunu üretti ve Olympus’a da entegre etmek kaldı. Artık Profoto kullanıcıları Olympus makineler ile HSS ve TTL özelliklerini kullanabilecek. Firmware ile E-M1 Mark II, E-M5 Mark II ve PEN-F modelleri desteklenmiş durumda.

4- E-M5 Mark II ve PEN-F ‘e Kişiselleştirilebilir özellikler ve ayarları kaydet özelliği geldi. Bu sayede makine yapılan ayarları kaydederek gerektiğinde seçmenizi sağlıyor.

5- Yeni midtone ayar fonksiyonu E-M5 Mark II ‘nin Highlight & Shadow kontrollerine eklendi. Bu sayede çok parlak ve gölge bölgelere müdahalede bulunabileceksiniz.

6- E-M5 Mark II’ye AF Target Spot Ölçümleme özelliği geldi. Bu özellik sayesinde odak noktasından ölçüm alınabilecek.

7- PEN-F ekranının alt kısmında popüler Art Filters kısmı görülebilecek. Efekti uygulamak için sadece parmakla dokunmak yeterli olacak.

8- PEN-F ‘te en düşük enstantane seçimi aktifleşti. Minimum enstantane belirlenerek artık Auto ISO fonksiyonuna kural koyulabiliyor ki bu çok önemli bir özellik. Yoksa Auto ISO kendi kendine istediği bölgede yükselebiliyor.

9- PEN-F ‘te burnunuz LCD ekrana değdiğinde çekim veya netleme yapabiliyordu, bu sorun geliştirilerek düzeltildi.

10- The E-M1 Mark II’nin 50MP yüksek çözünürlüklü Çekim özelliği ve focus stacking modları artık flaşlarla da destekleniyor.

11- E-M1 Mark II’de video kaydı yaparken LCD monitör ve vizör arasındaki iletişim güçlendirildi, artık vizörden gözünüzü çektiğinizde otomatik olarak görüntü LCD’ye geçiyor.

Tüm bu güncellemeler için firmware’lere Olympus Download sayfasından ulaşabilirsiniz.

0 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like
Devamını Oku

Nikon AF-P Lens Uyumlulukları

Nikon AF-P lenslerin uyumlulukları kafalarda soru işareti olmaya devam ederken Nikon tarafından alttaki gibi bir açıklama yapıldı. Lens…
Devamını Oku

Fotoğrafçılar için WordPress Temaları – 2019

Yazı İçeriği Hide KaliumPhotographyFluxusHazelLensPhotomeKinetikaVegaMyFolio Fotoğrafla ilgilenenler, amatör de olsa fotoğraflarını sergileyebilecekleri bir alan olmasını isterler. Dijital çağın da…
Devamını Oku

Kit Sonrası İlk Lens Hangisi Olmalı?

Yazı İçeriği Hide Kit Lens Alternatifi: Avantajı:Dezavantajı:İlk Prime:Avantajı:Dezavantajı:Portre Lensleri:Avantajlı:Dezavantajı:Tele LenslerAvantaj:Dezavantaj:Makro Lensler:Avantaj:Dezavantaj: Geniş Açı Lensler:Avantaj:Dezavantaj: Tüm fotoğrafa yeni başlayanlar DSLR gövde…
Devamını Oku

Bir Düğün Hikayesi – İsveç ve Estonya

Yazı İçeriği Hide Hikayemizin kahramanları:Hazırlık Aşaması:İlk Gün – Stockholm:İkinci Gün – Nikah:Üçüncü Gün – Şehir turu ve Talinn’e Yola…