d

Lorem ipsum dolor sit amet, consectet uradip iscingelit, sed do eiusmodu tempor incididure ntutm abore

Yeni Profoto B1X Duyuruldu, Daha Hızlı, Daha Güçlü

Profoto B1 ‘i bilmeyen yoktur, fotoğraf makinelerinde Canon 5D Mark 2 nasıl bir devrim yarattıysa, Profoto B1 de taşınabilir paraflaşlarda bir benzerini yaratmıştı. Şimdi B1 yenilenerek B1x haline geldi, bir bakalım neler yenilendi…

Profoto B1, 2013 yılında duyurulduğunda TTL ve HSS özelliği sağlamasıyla beraber ciddi sükse yaratmıştı. Tam güçte 220 kere patlayabilen paraflaş aynı zamanda 500Ws güce sahipti, bu da dış mekanda fotoğraf çeken fotoğrafçılar için gayet yeterliydi, tabii tek bir çekiminiz varsa…

Profoto son kullanıcı ihtiyaçlarını da dinleyerek yeni Profoto B1X ‘i duyurdu, B1x ile beraber aynı zamanda Sony ve Olympus için de TTL destekleyen tetikleyicilerini çıkararak son dönemde yükselmekte olan markalara da destek vermiş oldular. Yeni B1x daha büyük batarya, daha aydınlık model ışığı ve daha iyi HSS sunuyor.

Yeni batarya B1’den %50 daha fazla güç üretiyor, artık 325 kare çekebiliyorsunuz, tabii tam güçte. Model ışığı da B1’e göre %80 daha aydınlık, 20W’tan 70W’a çıkarılmış durumda. Profoto B1’de HSS özelliği vardı fakat 3 stop aralığında aktif olabiliyordu (Güç 7’den 10’a kadar), şimdi 9 stop ve 1/8000e kadar çıkabiliyor.

Profoto B1x yine tekli ve ikili kitler şeklinde satılıyor. Alıp senelerce kullanabileceğiniz bir ışık seti. Şimdilerde Godox serileriyle karşılaştırılsa da güven bakımından çok önde olduğunu düşünüyorum.

Tahir Yıldız

#marketing #photography #socialmedia #seo #sem #digitalmedia #ecommerce #photoshop #wordpress #design #blogger #geek

No Comments

Post a Comment