Hangi Fotoğraf Makinesi Hangi Arabaya Benziyor?

15
1858

Fotoğraf makinesi seçmek başlarda çok zordur, ama işin içinde olanlar bilirler ki aslında makinelerin birbirlerinden çok büyük farkları yoktur, sizin dünyanızı değiştiren şey farklı lenslerdir, zaten bu yüzden DSLR kullanıyoruz değil mi?

O kadar çok insan “Hangi fotoğraf makinesini alayım?”, “Ne farkı var?” , “Canon x mi, Nikon y mi?” diye soruyor ki ben de erkek egemen olan bu sektörde makineleri arabalara benzeterek karşılıklar vermeye başladım, daha kolay anlaşılıyor sanırım :) Tabii burada tüm makineler yok ama popüler olanlardan gidicez genellikle, artık arabaların hepsi birbirine benziyor da demeyin lütfen :)

10

Canon 1200D – Honda Jazz:

Uygun fiyatlıdır, ayağınızı yerden keser, başlangıç için ideal makinelerdendir, sağa sola vurabilir, farklı deneyimler yaşayabilirsiniz.

9

Canon 100D – Hyunda i10:

i10 veya İngilizcesiyle “Ayten”, küçük ama hamarat bir araç. İçi dolu, dışından çaktırmasa da… Park etmesi kolay, küçük boyuyla büyük işler yapıyor, hem de az yakıyor.

 

8

Nikon D3300 – Opel Corsa:

Alman arabası, sağlam, hissi güzel, şık, kapıları tok kapanıyor. Uygun fiyatlı, özellikleri de gayet güzel, her benzin olmuyor yalnız biraz yakıt seçiyor (G lens kullanabiliyorsunuz)

 

7

Canon 700D – Toyota Auris:

Ufak da olsa segmentimiz yukarıya çıkıyor. Biraz daha büyükçe bir aracımız var, dizaynı güzel, içi dolu. Sunroof vs isterseniz biraz pahalı ama değer öyle değil mi?

 

6

Nikon D5200 – Renault Megane:

Aile arabası, az yakar, çok gider. Spor görünümlüdür. Malzeme kalitesi iyidir, D3300 gibi yakıt seçer.

 

 

5

Nikon D7200 – Volkswagen Golf:

Alınır, tepe tepe kullanılır, malzeme kalitesi yüksektir, herkes beğenir, şekillidir, aksesuarları tam uyumludur, yakıt seçmez misler gibi kullanılır.

 

4

Canon 70D – Audi A3:

D7200’le aynı segmentte aslında ama Golf’ün tam eşleniğini bulamadım. 70D, Audi gibi stabil, sağlam, uzun süre kullanılabilir. Malzeme kalitesi iyidir, her aksesuarı kullanılabilir.

 

 

3

Canon 7D Mark II – BMW 3.18:

Hızlı, çok hızlı. Hem kaliteli, hem kendini sevdirir, hem başkaları sever. Gösterişlidir, renklidir, kullanması da çok zevklidir.

 

 

2

Nikon D750 – Audi A5:

Alabileceğiniz en iyi arabalardan, kaliteli, gece kullanımı rahat, bir bakana bir daha baktırır cinsten. Renkleri canlı, tonları güzel, o bir klasik.

 

1

Canon 5D Mark III – 5Ds – Nikon D810 – Mercedes & BMW & Audi:

Gerisi kalanlar en iyiler, hangisiyle adlandırırsanız adlandırın, sağlam, kaliteli, alıp uzun yıllarca kullanabileceğiniz şekilde tank gibiler.