Fotoğraf Geçmişinizi Ortaya Çıkarın

myshoebox

Size bugün çok severek kullandığım bir uygulamayı tanıtıyor olacağım. İsmi MyShoeBox. Bilgisayarınızdaki bütün fotoğrafları, cep telefonunuzla çektiğiniz bütün fotoğrafları bulut ortamında saklayabileceğiniz bir ortam, aynı zamanda size fotoğraflarınızla ilgili istatistiki çok güzel görseller ve bilgiler sunuyor. Cep telefonunuza indireceğiniz uygulamasıyla da hem iOS’ta hem de Android’te geçmişinizdeki tüm fotoğraflarınıza rahatlıkla ulaşabileceksiniz. Tabii her şeyin bir bedeli var :)

Sayfa İçeriği

MyShoeBox Fiyat Tarifesi

shoeboxGördüğünüz gibi 2 tip hesabınız olabiliyor. Bedava olana kaydolduğunuzda 30 günlük PRO üyeliğe de sahip oluyorsunuz ve bütün özellikleri 1 aylığına kullanabiliyorsunuz. Bedava hesapla PRO hesap arasındaki tek fark fotoğrafların boyutu aslında. Bedava hesapta 1024 piksellik fotoğraf bulundurabiliyorsunuz. PRO hesapta ise 20MB boyuta kadar fotoğraf gönderebiliyorsunuz ve buna RAW dosyalar da dahil. Ama bedava hesabınız da olsa paylaştığınızda gayet kaliteli olarak görünebilecek kadar boyutta oluyorsunuz.

MyShoeBox ‘ta Neler Var?

Üye olduktan sonra http://shoeboxapp.com/ adresine giriş yapıyorsunuz ve işletim sisteminize uygun ve telefonunuza uygun programları indiriyor ve ardından sisteme yüklüyorsunuz. Ne kadar çok fotoğraf yüklerseniz o kadar detaylı ve güzel istatistikleriniz olacağını unutmayın. Fotoğrafların yüklenmesi oldukça uzun sürüyor ama sonunda buna değiyor.

myshoebox_ana

Kullandığım Fotoğraf Makineleri:

myshoebox_kamera

 

Time Travel

Ama en çok hoşuma giden bu özellik, daha dün açıklandı ama verdiğiniz fotoğraflardan sonra sizin tüm bilgilerinizi ortaya koyuyor…

shoebox_timeline

En çok fotoğraf çektiğim gün Cumartesiymiş...
En çok fotoğraf çektiğim gün Cumartesiymiş…

MyShoeBox uygulamasını tüm fotoğrafla ilgilenen arkadaşlara tavsiye ederim, hem kullanışlı hem eğlenceli bir program. En sonunda ortaya çıkan istatistikler ise cabası. Pazartesi ve salı neredeyse hiç fotoğraf çekmiyormuşum örneğin ve yıllar geçtikçe daha az fotoğraf çekmişim. Tabi uygulama sadece verdiğiniz fotoğraflara göre detay sunuyor, o yüzden bazı yanlışlar olması da normal… Tavsiye!!!

0 Shares:
4 comments
  1. Tahir Bey. Fotoğraf yüklemeyi başaramadım. Üye adımla açıyorum. Manuel senkronizasyon yapıyorum. Tabi ilgili klasörü eçtikten sonra. Altta yükleme ilerlemesi gösteriyor. Fakat bitince bir değişiklik olmuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like
Devamını Oku

En Büyük 10 Fotoğrafçı Yalanı

Yazı İçeriği Hide 1- Çok fotojeniksin(iz)2- Orada daha önce çok fotoğraf çektik3- Bunlar fotoğraflarımın sadece bir bölümü4- Yağmur…