En Güzel Tasarımlı Çalışma Masaları

Şık çalışma masaları ve güzel tasarlanmış odalar internette sürekli ilgilendiğim ve araştırdığım bir alan. Eve geldiğinizde veya home-ofis çalışırken iyi ve konforlu, aynı zamanda kendinizi rahat hissedeceğiniz bir çalışma ortamı hem daha iyi performans vermenizi sağlar hem de stresten uzak kalırsınız. Bir süredir bilgisayarımda topladığım çalışma masaları veya çalışma ortamlarını sizlerle de paylaşmak istedim. Çoğunlukla minimalist ve işlevli tasarımları seçtiğimi göreceksiniz.

Sayfa İçeriği

Laura Desk:

Basit, fonksiyonel ve modern dizayna sahip bir çalışma masası. Dik üçgen – yamuk arası bir geometrik yapısı var. Hemen ön tarafında kalemlerinizi, telefonunuzu ve gerekli eşyalarınızı düzenleyebileceğiniz bir kısım bulunuyor. Ahşap modelin yanında beyaz veya farklı tür ağaçlar da tercih edebiliyorsunuz.

handgemaakte-laura-desk-mooie-vormenCeline Desk

Minimalist ve güzel tasarıma sahip bir başka çalışma masası. Nazanin Kamali tarafından tasarlanmış bu masayı, dar alanınız varsa ve basit ve fonksiyonel bir masa istiyorsanız tercih edebilirsiniz. Enteresan dizayn edilmiş ayakları odanıza farklı bir görünüm verecek. Beyaz kısmına laptop koyabiliyorsunuz. Ceviz ve meşe ağacı seçenekleriniz var.

celine-desk-bureau-minimalistisch-ruimtebesparendNelson Swag Leg Desk

Diğer masalara göre oldukça renkli bir masa bu. Renkler birbirine çok uyumlu olunca göz de yormuyor. George Nelson tarafından dizayn edilmiş bu masa aslında 1958’den beri benzer şekilde tasarlanıyormuş ama günümüz gereçlerine göre yeniden geliştirilmiş diyebiliriz, bunlardan bir tanesi de kablo için oluşturulmuş açıklık. 1600€ gibi bir fiyatı var.

nelson-swag-legldesk-design

Cartesia Desk

Sanıyorum göreceğiniz en kaliteli görünümlü ve karizmatik çalışma masası. Düzenli ve rahat çalışma ortamı sunan Cartesia Desk, Nosigner tarafından tasarlanmış. Kablolarınızı saklamak için de çok akıllıca bir çözüm sunan bu masa diğer rakiplerine göre biraz pahalı: 4500€ ve meşe ağacından yapılıyor.

cartesia-desk-nette-werkplek-ladebureau

The Audio Desk

Müziksiz duramam diyenlere de bu masayı önereyim :) 2 tane kaliteli hoparlörle donatılan bu masada hem çalışıp hem müzik dinlemeniz için gerekli her şey düşünülmüş, kolaylıkla iPod gibi araçlarınızı da bağlayabiliyorsunuz. Meşe, ceviz ve çınar gibi ağaç seçenekleriniz var ve fiyatı 3000€.

audio-desk-daar-zit-muziek-in

1920s French Drafting Table

Lüks vintage sınıfına giren bu çalışma masası Fransız stili. Sert meşe ağacından yapılmış bu masa, ayarlanabilir eğimiyle göze çarpıyor. 5 farklı açı uygulayabiliyorsunuz. Restoration Hardware firması tarafından yıllardır üretilen masanın değeri ise 600€.

vintage-bureau-franse-tekentafel

Katakana Desk

Enteresan yapısı ve eskitilmiş görünümüyle karşımıza çıkıyor Katanaka. Çoklu sayıda çekmecesi var ama bunlar gizlenmiş şekilde duruyorlar ve gözü rahatsız etmiyorlar, yine isterseniz bu gözlerde kablolarınızı saklayabilirsiniz. Fiyatı ise 2350€.

katakana-desk-bijzonder-bureau

Covet Desk

Minimal ve retro bir tasarıma sahip Covet. Bu masalar arasında camın tek kullanıldığı masa pratik kullanıma sahip. Ben her ne kadar bacaklarımın uzun olmasından dolayı bu tür içinden bolca çapraz bağlantı geçen masaları sevmesem de farklı bir tasarıma sahip olduğunu söylemeden edemeyeceğim.

covet-desk-home-office-werkkamer-thuis

0 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like
Devamını Oku

Minimal Masa Tasarımı

Eğer siz de benim gibi minimalist objeleri beğeniyorsanız, çalışma odanızın ve çalışma masanızın hiç bir fazlalık içermemesine dikkat…
Devamını Oku

Laptop Çantası Dizaynı: Mod Laptop

Zaman zaman size beğendiğim dizaynlarla çıkıyorum biliyorsunuz, bugün yine çok güzel bir renk ve çok güzel düşüncelerle ortaya…
elektrikli-bisiklet4
Devamını Oku

Noordung Angel Edition Elektrikli Bisiklet

Bisiklet, çok istesem de Istanbul şartlarında kullanma şansı bulamadığım araçlardan. Elektrikli bisiklet ise gelişen teknolojilerden, pek çok startup…
Devamını Oku

Ayakkabılar ve Ünlüler İlişkisi

Günümüzde oluşan popüler kültürde, moda ürünleri (burada ayakkabı) de onlara sahip olan ünlüler sayesinde pazarlanıyor. Bu pazar için…