d

Lorem ipsum dolor sit amet, consectet uradip iscingelit, sed do eiusmodu tempor incididure ntutm abore

Photoshop 25 Yaşında!

Dünyanın en çok ağza alınan fotoğraf terimi Photoshop 25 yaşında. Her Türk fotoğrafçısına çektiği fotoğrafı gösterirken sorulan ve fotoğraf editleme programlarının anası olan Photoshop 19 Şubat itibari ile 25. yaş gününü kutluyor.

Dijital fotoğrafta çekim teknikleri kadar önem taşıyan fotoğraf editleme programının genel adı gibi anılan Photoshop a adobe um resmi Türkiye sayfasından ayda 17,00 tl ödeyerek satın alabilirsiniz. Tabi ki satın almak yetmiyor Photoshop ve son zamanlarda fotoğraf editleme programı olarak kullanılan Lightroom (Resmi Photoshop ‘u satın aldığınızda iki program birlikte veriliyor.) un Türkçe eğitimleri için alttaki linkleri tıklayabilirsiniz.

Fotoğraf düzenleme uygulamasının hatalı kullanılması sonucu oluşan spesifik örnekler için videoyu izlemenizi öneriyoruz:

 

Nezihi Gözen

2005 ten beri fotoğraf ile ilgileniyor Artıfotoğraf kurucu üyesi ve dijital görüntü ve fotoğraf editörü. 5 Senelik stüdyo fotoğrafçısı ve ortağı İFSAK 160. Dönem Mezunu İFSAK üyesi ve öğretim birimi görevlisi. Fotoğraf makineleri ve çekim teknikleri üstüne blog yazarı. Adobe Lightroom uzmanı ve eğitmeni.

4 Comments
 • farukgur

  Şub 22, 2015 at 09:51 Cevapla

  Help menüsündeki kedi var mı?

 • nazif

  Şub 23, 2015 at 19:36 Cevapla

  Tahir Bey çok yakın bi arkadaşım fotografa başlamak amacıyla bi fotograf makınesı aldı nikon d5000 ama fotograflar igrenç zaten ing menü telefon bile daha iyi cekıyo otomatıge aldıgımızda daha kotu oluyo ne yapmamızı onerırsınız cevaplarsınanız çok severim :D

 • kurtbekar aydin

  Şub 13, 2017 at 00:03 Cevapla

  Mrb. Sayin Yıldız,
  Bende NikonD600 kullaniyorum. Canon EOS 500d de eski makinem var. Nikon’un renkleri süper.Özellikle Vivid modunda capcanlı renkleri görmek mümkün.Yalnız, makinenin sol alt ve sol üstünde siyah noktalar-lekeler çıkıyor.Bu lekeler aynen çekilen fotoğrafa da yansıyor. Tabii, fotoşopla o lekeleri silebiliyorum ama çok resim olunca bayağı bir zaman alıyor. Servisine göndermeyi düşündüm ama, sonra internetten okuduğuma göre, bu lekeler NikonD600’un fabrıka kaynaklı problemiymiş. Servis yapsa bile, bir zaman sonra arıza yine ortaya çıkıyor ve devam ediyor. Geçen hafta başka 1 sitede okudum, aynı sıkıntı D810 modellerinde de varmış. Yalnız ondaki lekeler beyazımsı. Ne dersiniz ustadım?

  • Tahir Yildiz

   Şub 13, 2017 at 10:17 Cevapla

   Nikon D600’de yağ ve toz sorunları vardı, bunu servis çözse bile muhtemelen yenileyecektir ki zaten olmuş da. Yapacak bir şey yok makineyi değiştirmeyi öneririm size.

Post a Comment