MacOS ‘te Uygulama Olarak WhatsApp Kullanmak: ChitChat

Whatsapp artık günlük hayatımızın vazgeçilmezi. Whatsapp Web çıktığından beri biliyorsunuz browser üzerinden de uygulamaya ulaşabiliyoruz. Ama ben uygulama olarak da Whatsapp’ı çalıştırıp çalıştıramayacağımı merak ettim, neyse ki bunun için de bir uygulama yapmışlar: ChitChat

ChitChat isimli uygulamayı MacOS işletim sistemli bilgisayarımıza kurarak Whatsapp ‘ı uygulama olarak kullanabiliyoruz, uygulamada yine bir QR kod kullanarak aynı Whatsapp Web’e girer gibi giriş yapıyoruz, aslında uygulamanın yaptığı da bu, sadece bunu yeni bir uygulamanın içinde çağırıyor. Mesaj ve fotoğraf gönderebiliyorsunuz, şu anda fotoğrafları sadece sürükle/bırak yaparak gönderebiliyorsunuz ama yeterince pratik.

Hatırlatmakta fayda var, şu anda sadece Android destekli…

chitchat
ChitChat ekran görüntüsü

Uygulamayı şuradan indiriyorsunuz ve klasik bir uygulama gibi kuruyorsunuz. Sonrasında muhtemelen GateKeeper aktif ise uygulamayı size açtırmayabilir, bunu her zamanki gibi uygulamaya sağ tıklayıp “Open” diyerek geçiyoruz. Uygulama açılınca size QR kod verecek ve cep telefonunuzda Whatsapp’ı açarak kodu taratacaksınız, bu kadar. Bu işlemi bir kere yapmak yetiyor. Şimdi evdeki bilgisayarımda da işyerinde de ChitChat sürekli açık ve gelen bildirimlere telefonumu hiç açmadan ulaşabiliyorum.

0 Shares:
6 comments
  1. Chrome de kurdum onuda kabul etmedi update sayfayı var uygulamada hala gecmıyor o sayfayı,

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like