Fotoğrafçı Annelere Alınacak Hediyeler

Evet o merakla beklenen (!) anneler günü seansı yaklaştı. Tüm gençler birer hediye telaşesi içerisinde. Ben de sizler için fotoğraf çeken, fotoğraf çekmek isteyen veya cep telefonu ile fotoğraf çeken anneler için önerilerde bulunmak istedim.

Sayfa İçeriği

Selfie Çubuğu

Bir çok insan bu özçekim-selfie işini küçümsemesine karşın selfie çubuğu denile bu aletin fotoğraf piyasasında ciddi ticari başarı getirdiğini düşünenlerdenim. Eğer anneniz gezmekten hoşlanıyor ve bulunduğu yerlerde kendisini ortam ile iç içe katmak istiyorsa kesinlikle almanız gereken hediye bir selfie çubuğu. Bir çok alternatifi mevcut ancak makinenizi uzaktan kumanda olarak bu selfie çubuğuna bağlayabildiklerinizi tercih etmenizi öneririm.

Fujifilm Instax Serisi

Çekilen fotoğrafları anında karta basılı olarak sunan ve hatıraların baskı olarak kolayca saklanmasını sağlayan Instax serisi bence “Anneler Günü” için güzel bir tercih olabilir.

Uygun fiyatları, hafifliği, basit kullanımı, farklı renk seçeneği ve 62 x 46 mm den başlayan baskı boyutları ile “orijinal” hediye arayanlar için ideal.

Adope Photoshop ve Lightroom

Anneniz fotoğraf çekmeyi seviyor ya peki düzenleme konusunda nasıl? Eğer kendisine fotoğraf düzenleme uygulaması satın alırsanız kendisini bu konuda da geliştirecektir. Şu an kampanyalı olan bu Adobe uygulamalarını kaçırmayın derim.

Fotoğraf Eğitim Setleri

Anneniz -veya siz- fotoğraf çekmeyi yeni öğreniyor ve başta fotoğraf düzenleme programları olmak üzere birçok konuda eğitim almak veya annenize hediye etmek isterseniz alttaki linki tıklamanız yeterli. Bu sayede bir taşla iki kuş vurmuş olup aldığınız bu hediyeyi kendiniz içinde kullanabilirsiniz.

Cep Telefonu İçin Lens

Evet doğru duydunuz. Fotoğraf makinesi için çeşitli lens setleri mevcut. Cep telefonu ile fotoğraf çekmeyi seven bir anneniz varsa alacağınız böyle bir set bakış açılarının değişmesini ve gelişmesini fazlasıyla sağlayacaktır. Geniş açı-balık gözü-makro alternatifleri bulunan bu lensleri kendi torbası ile cebinizde veya çantanızda taşımanız mümkün.

Dijital Fotoğrafçılık Hakkında Herşey Kitabı

0008525_digital-slr-dijital-fotografcilik-hakkinda-hersey-kitabi

Yukarıda yazdığım hediyelerden farklı olarak fotoğraf çekim teknikleri, enstantane, diyafram, ISO vs ile ilgili merak ettiklerinizi samimi bir dille anlatan çok güzel bir kitap. Her şeyi sıfırdan başlayan fotoğraf meraklısı annelere hediye olarak tavsiye edilir.

GoPro Aksiyon Kamerası

Neden olmasın ? Yukarıda yer alan karedeki gibi fotoğraf çekmek isteyen bir anneniz olabilir. Bunu değerlendirmek isteyenler için alınabilecek en güzel hediye elbette.

Fotoğraf Makinesi Çantası

Malum hem fotoğraf makinesi ekipmanları hem de kendi ıvır zıvırlarını fotoğrafçı bayanlar ayrı-ayrı çantalarda taşımakta. Sizde bu problemi çözmek için annelerin herşeylerini koyabileceği bir çanta almak güzel bir çözüm olabilir. Bu alternatifi değerlendirmeyi unutmayın. Büyük kolaylık sağlayacaktır.

Harici Hard Disk

Çekilen onca fotoğrafın nerede depolanacağı tüm fotoğrafçılar için sorunken annelerinden bu durumdan muaf olması beklenemez. Madem anneniz fotoğrafçı ve çektiği fotoğrafları sağlıklı bir şekilde saklamak istiyorsa almanız gereken en güzel hediye harici satılan hard diskler olacaktır.

50mm f1.8 Lens

Anneniz DSLR kullanıyor ve alternatif bir lens arıyorsa size tavsiyem bir adet Canon veya Nikon farketmez 50mm f:1.8 lens almanız. Hem fiyat olarak uygun olan bu lensler ile diyaframın fotoğraftaki gücünü anlaması için yardımcı olacaktır.

Hepinizin keyifli bir haftasonu ve anneler günü geçirmesini dilerim.

Farklı alternatif hediye önerileri için şu yazımıza bakabilirsiniz.

0 Shares:
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like
Devamını Oku

Cep Telefonu ile Fotoğraf Düzenlemek

Fotoğrafı nasıl çekerseniz, neyle çekerseniz çekin muhakkak bir düzenleme (edit) sürecinden geçirip insanlar ile paylaşmanız göze daha hoş…
Devamını Oku

Kit Sonrası İlk Lens Hangisi Olmalı?

Yazı İçeriği Hide Kit Lens Alternatifi: Avantajı:Dezavantajı:İlk Prime:Avantajı:Dezavantajı:Portre Lensleri:Avantajlı:Dezavantajı:Tele LenslerAvantaj:Dezavantaj:Makro Lensler:Avantaj:Dezavantaj: Geniş Açı Lensler:Avantaj:Dezavantaj: Tüm fotoğrafa yeni başlayanlar DSLR gövde…
Devamını Oku

Manzara Fotoğrafı Nasıl Çekilir – Bölüm2

Yazı İçeriği Hide Manzara Fotoğrafçılığında TeknikManzara Çekerken Fotoğraf Makinesi Ayarları Nasıl Olmalı?Manzara Fotoğraflarında KompozisyonManzara Fotoğraflarında Photoshop Manzara fotoğrafçılığı…