Roma’da Alışveriş Denince Akla Gelen İlk 6 Yer

Başlı başına bir mücevher olan Roma, şanlı geçmişinin tüm görkemiyle hala parlıyor. Ziyaretçiler, tarihi, kültürünü ve tabii ki Roma’nın dünyaca ünlü yemeklerini deneyimlemek için dünyanın dört bir yanından İtalya’nın başkentine akın ediyorlar. Gerçek İtalya’yı keşfetmek ve ölümsüz bir İtalya turu yapmak için siz de Roma’ya doğru yola çıkmaya kararlıysanız, şehrin en iyi alışveriş bölgelerinden ve çarşılarından oluşan rehberimize mutlaka göz atın, keyifli bir yurtdışı turu deneyimi yaşayın.

  • Borghetto Flaminio Market

Haftada bir kez kurulan bu meşhur bitpazarı, pazar günü Piazza del Popolo’da yüzlerce ziyaretçiyi ağırlıyor. Borghetto Flaminio Market’te satılan eşyalardan bazıları, antikalar, ünlü tasarımcıların parçaları ve Roma’ya özgü hediyelik eşyalar. Roma’nın gösterişli yerleri bir yana bu pazardaki samimiyete bayılacaksınız. Armani güneş gözlüğü, Gucci çantaları, her pazar saat 10’dan akşam 7’ye kadar Borghetto Flaminio Market’te çok uygun fiyata sizi bekliyor.

Açık olduğu saatler: Pazar 10.00-19.00

  • Porta Portese Market

Roma’nın en büyük ve en ünlü pazarı olan Porta Portese Market, yaklaşık 2-3 km uzunluğunda ve çevresindeki arka sokaklarla da birleşince inanılmaz büyük bir alana yayılıyor. Halı, çeşitli malzemeler, antika eşyalar, kıyafetler ve hatta evcil hayvanlara kadar hemen hemen her şeyi bu bit pazarında bulmanız mümkün. Her pazar günü saat 05.00 ile 22.00 arası Roma’nın Trastevere bölgesini renklendiren bu pazarda dilediğiniz kadar pazarlık yapma hakkınız var. Porta Portese Market’in canlı atmosferi, renkleri ve neşeli esnafı ile harika vakit geçirebilir veçok uygun fiyata hediyelik eşya satın alabilirsiniz.

Açık olduğu saatler: Pazar 05.00-22.00

  • Fontanella Borghese Market

Roma’dan ne alınır sorusunda onlarca farklı cevap veren Fontanella Borghese Market, edebiyat ve sanatseverler için tam bir cennet. Antik eşyalar, kitaplar, posterler, baskıları ve plaklara ev sahipliği yapan Fontanella Borghese Market pazartesiden cumartesiye kadar 09.00-19.00 saatleri arasında, büyük koleksiyonları olan yerli satıcıları ziyaretçilerle buluşturuyor. Eşi benzeri olmayan hediyelik eşyalar için mükemmel bir yer olmakla birlikte birçok yerde ucuza üretilip satılanklasik hediyelik eşyalardan da çok uzak şeyler satılıyor. Bilgili esnaf hem Fontanella Market hem de İtalya’da alışveriş hakkında sohbet etmek için sizleri bekliyor. Antik haritalar, eski posterler, 2. el kameralar, eski dergiler ve gazeteler, Fontanella Borghese Market’te keşfedilecek hazinelerin sadece birkaçı.

Açık olduğu saatler: Pazartesi-Cumartesi 09.00-19.00

  • La Soffitta Sotto I Portici Market

La Soffitta Sotto I Portici Market adındaki bit pazarı, ayın ilk ve üçüncü pazar günleri saat 07.00 – 19.00 arasında kuruluyor. La Soffitta Sotto I Portici Market’teki ikinci el takı ve kıyafetlere ek olarak çok farklı ürünler de görebilirsiniz. Pazardan her ne alırsanız alın, mutlaka pazarlık yapmayı unutmayın. Burada satılan eşyalar arasında ipek eşarplar, kristal boncuklar ve antika danteller bulunuyor.Augustus Anıtı’nın hemen ilerisinde; İspanyol Merdivenleri ile Piazza del Popolo arasında yer alan bu pazarı çevreleyen bölge, Roma’nın en güzel ve en eski semtlerinden biri.

Açık olduğu saatler: Her ayın 1. ve 3. pazar günü 07.00-19.00

  • Campo de Fiori

Roma’nın tarihi pazar yeri olan Campo de Fiori, 400 yılı aşkın bir süredir varlığını sürdürüyor. Bu tarihi alan, İtalya turlarının da vazgeçilmezi. Çoğunluğu çiftçilerden oluşan esnaf, Campo de Fiori’de Roma’nın olağanüstü otantik bir lezzet sunuyor. “Çiçek alanı” olarak da anılan Campo de Fiori’de taze, mis kokulu çiçekler, taze meyve ve sebzeler, İtalyan kasaplarının etleri ve envaiçeşit peynirler, ev yapımı zeytinyağı gibi yerel lezzetler dahil olmak üzere inanılmaz bir ürün yelpazesi mevcut. Harika İtalyan atmosferini soluyabileceğiniz Campo de Fiori, her gün açık, ancak en taze ürünlerin sabah erken saatlerde tükendiğini hatırlatmakta fayda var.

Açık olduğu saatler: Her gün

  • Campagna Amica Market

Campagna Amica Market, Roma’da alışveriş konusunda ünlü, özellikle gıda sektöründe sükse yapmış kapalı bir pazar. Sadece yerli Lazio çiftçilerinden oluşan esnafın ürünlerini sattığı Campagna Amica Market, şehrin en taze meyve ve sebzeleri bir arada bulabileceğiniz tek yer. Cumartesileri ve pazar günleri 10.30-19.00 saatleri arasında kurulan bu pazarı Roma’nın sunabileceği en iyi mevsimlik ürünlerle dolup taşıyor.

Açık olduğu saatler: Cumartesi-Pazar 10.30-19.00

0 Shares:
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir