Nikon DF Retro Fotoğraf Makine Ön İncelemesi

Nikon DF, Nikon fotoğraf makineleri gamının yeni üyesi. Hem retro tasarıma sahip, hem de full frame bir makine. Yani hem estetiğe, görüntüye önem verenlere hem de teknolojiyi takip edenlere göre üretilmiş gibi görünüyor. Peki neden Nikon böyle bir hamle yaptı, herkes yeni bir D700 beklerken, neden Nikon DF çıktı?

Nikon üst seviye makinelerde D700 ‘de en yakın rakibi Canon ‘un çok altında kalmıştı. Megapiksel olarak 12MP olan D700’e karşılık 21MP Mark2 olması çoğu Nikon kullanıcısını bile mecburen Canon’a geçirmişti. Bunun yanında benim gibi, çok fazla video çekmeyen, video çekerse de sadece anı amaçlı çeken, bir kitle vardı, bu kitle de 12MP olmasına rağmen bunun yeterli olacağını düşünüp Nikon D700’de kalmıştı ve ben de buna dahilim, çok memnunduk.

Nikon-Df-body
Ta ki yeni gelişmeler olana kadar… Geçen yıllarla beraber videoda büyük gelişmeler oldu, makinelerin megapiksel sayısı uçuk rakamlara ulaşmaya başladı. Nikon D700’den sonra gelen Nikon D800 36MP çıktı, bu özellikle manzara ve stüdyo fotoğrafçıları için bulunmaz bir nimetti, daha büyük boyutta fotoğraflar stüdyo fotoğrafçılarının arayıp bulamadığı bir imkandı ve artık 36MP ‘e bu kadar uygun rakamlarla ulaşılabilecekti. Ama diğer tarafta, 36 megapikselin getirdiği bazı büyük dezavantajlar da vardı, yeni bir hard disk, yeni hafıza kartı gereksinimleri, hatta yeni bir bilgisayar. Çünkü 36 megapiksel bir fotoğraf makinesinden çıkan RAW fotoğraf ortalama 50MB değerinde, 2GB hafıza kartınız olduğunu düşünürsek en fazla 40 fotoğraf alabiliyor, yani filmli makineye dönüş :) En az 16GB hafıza kartları alınması gerekiyordu, bunun yanında bu boyutta fotoğrafların işlenmesi için çok iyi konfigürasyonda bilgisayara sahip olmak gerekiyordu, özellikle işlemci, ram ve ekran kartı büyük öneme sahip bu noktada.

Nikon D700 ‘e sahip olanlar bu sebeplerde D800 ‘e geçmekte tereddüt etti, örneğin benim hiç bir zaman 36MP bir çözünürlüğe ihtiyacım yok, dolayısıyla bilgisayarda önizlemesini bile görmek için bekleyecek o kadar vaktim olmadığını düşündüm ve bekledim. Arkasından D600 hamlesi geldi ve bunu D610 takip etti. D610 aslında Nikon’un D7000 ve D7100 hamlesine benziyordu, ne yazık ki ismi çıkan bir ürüne ufak tefek eklemeler yaparak yeni bir modelmiş gibi duyurdu Nikon, aslında yıllardır Canon’un yaptığını yaptı. Tabii D600 ve D610, tam olarak D700’ün üstü değildi, çünkü body kalitesi düşmüştü ve body küçülmüştü, dolayısıyla özellikle D700 kullanıcılarının bazılarını rahatsız eden değişiklikler vardı. (Arka paneldeki buton değişiklikleri gibi)

Nikon_Df_Back
Peki Nikon ne yaptı? Herkes yeni bir D700 beklerken, belki D710 belki D700i, Nikon DF çıkardı. Böylece hem yeni akım retroya uymuş oldu, hem de çok iddialı bir full frame ürün çıkarmış oldu.

Şöyle bir özelliklerine bakalım,

Nikon DF Özellikleri:

16.2MP FX-Format CMOS Sensor

EXPEED 3 İşlemci

3.2″ 921k-Dot LCD Monitor

39 Netleme Noktası

ISO 50-204800

Saniyede 5.5 kare

Özellikle Nikon DF sensörüyle öne çıkıyor, çünkü Nikon’un amiral gemisi Nikon D4 sensörünü kullanıyor, Autofocus sistemi D610’den geliyor, ISO değeri çok etkileyici, netleme noktalarının çok önemi olmasa da gayet iyi sayıda. Makine tamamen manuel düşünülerek üretilmiş, herhangi bir dahili flaşı da yok, otomatik ISO olup olmadığını merak ediyorum, butonlara bakarsak yok gibi, makine elime geçtiği zaman mutlaka ayrıntılı bir incelemesini de yapacağım. Bu arada Nikon DF ‘nin bir DSLR kamera olduğunu tekrar belirteyim çünkü aynasız sananlar oldukça fazla.

Nikon-DF-Top

Bu makine kime göre?

Hıza ihtiyaç duyuyorsanız bu makine size göre değil, özellikle portre ve manzara çekenler yani duran obje çekenler, bu makine size göre. Dijital ortama manuel kontroller eklenmiş, filmli makine döneminden gelenler ve dijitale geçmek istemeyenler de bu makineyle çok mutlu olabilirler.

Bu arada Nikon Df, yanında özel olarak üretilmiş 50mm f/1.8G ile de geldi ama bu makine özellikle 1.4 lenslerle hatta yeni çıkan 58mm f/1.4 ile veya 85mm f/1.4 ile harika olur. D600’den hala çok memnun olsam da sadece görüntüsü nedeniyle bu makineye geçmeyi düşünebilirim.

Sonuç:

Nikon DF, kağıt üzerinde harika görünüyor. Filmliden dijitale henüz geçmeyenler, filmli makine hissini, retro görünümü sevenler, manuel kontrolü sevenler, video ile çok işi olmayanlar, full frame bir alternatif arayanlar, hıza ihtiyaç duymayan kullanıcılar için çok iyi bir seçim olur. Yalnız makinenin fiyatı biraz el yakacak gibi… ABD’de 2700$ ‘lar mertebesinde sadece gövdesinin satıldığını düşünürsek Türkiye’de de en az 5500-6000TL baremini baz alabiliriz diye tahmin ediyorum. Yanına alacağınız bir f/1.4 lens ile beraber makine en az 7000-8000TL civarına mal olacaktır. Ama alınmaz mı? Hem de koşa koşa :)

0 Shares:
27 comments
 1. Sırf retro gürünüm için alınır…retronun bence tek problemi lens ile görüntü tezatı, özellikle tamron 24-70gibi buyuk lenslerle görünümü cok garip duracakğını düşünüyorum..50mm çok yakışmış mesela body'e..Ayrıca makinada video yokmus yakında DF-1 çıkar video çeken model ona kadar bekleyebilirim :D

 2. Çok başarılı bı tasarım olmuş Retro'ya Nikon gercekten çok önem veriyor… Tahir bey inşaallah Video incelemesinide beklıyoruz… İyi Çalışmalar…

 3. Bence NİKON artık canonun gerisinde kalde ne retro su böyle model mi kaldı 1980 model bence bu hiç satmaz bir kere makina yeni nesil makinalarla hiç uygun değil canon 4 k video lu makina çıkarıyor bu NİKON UN genel müdürü ne iş yapıyor hiç mi yenilik çi değil bir d 600 çıkardı elini yüzüne bulaştırdı NİKON FABRİKAYI KAPATSIN yada canon la birleşssin adıda CANİKON OLSUN Zaten d 700 le mark 2 in çok gerisinde kaldı aynı anda full frame çıkarmadı bir kere ordan yarışa geç başladı mark 2 aldı başını gitti d800 çıkardı tamam dedik yarışa ortak oluyor arkasından d 600 fiyaskosu yağlanma sorunu NİKON a bu yakışmadı bence 100 adet satmaz dünyada fiyata bak bu ne; bende canona geçiyorum baya bay nikon elvada….

  1. Canon'a geçince National Geographic seni bekliyor olacak, hemen geç ki, çağ atla.

  2. fotoğraf makinelerinden ve fotoğrafçılıktan gram anlıyorsan ben bir şey bilmiyorum. Funboy luk yapaya gerek yok. Baya da satıyor makine. Canon kullanan bir çok kullanıcı bile almayı düşünüyor bu makineyi.

   1. Hangi ürünün ne kadar sattığını birinci elden biliyorum Öztürk Bey, görüşünüz için teşekkürler

    1. Tahir Bey yorum size değil ismet adlı arkadaşa yazılmıştır. Yanlış anlaşılma olmuş.

 4. [url=http://www.binarystarltd.com/]louis vuitton handbags[/url] pss [url=http://www.johngalt.com/]Louis Vuitton Handabgs Outlet[/url] Fk [url=http://eduserc.org/]Louis Vuitton Outlet[/url] od [url=http://simborg-killingsworth.com/]Louis Vuitton Purses[/url] Fu [url=http://www.faafc.org/]http://www.faafc.org/[/url] psd [url=http://www.jillcunniff.com/]Louis Vuitton Outlet[/url] qf [url=http://www.sandybyers.com/]Louis Vuitton Bags[/url] uy [url=http://www.bhpcapital.com/]Louis Vuitton Purses[/url] edd [url=http://www.abdallahsafar.com/]Louis Vuitton Belt[/url] Fd [url=http://www.onairsol.com/]Louis Vuitton Outlet Store[/url] ow [url=http://www.lectriclimited.com/]http://www.lectriclimited.com/[/url] td [url=http://www.ruckpate.com/]http://www.ruckpate.com/[/url] pss [url=http://www.afbe.org/]Louis Vuitton Bags[/url] did [url=http://www.clivacations.com/]Cheap Louis Vuitton[/url] er [url=http://www.ephremj.com/]Louis Vuitton Outlet[/url] od [url=http://www.impactengsol.com/]Louis Vuitton Outlet[/url] rf [url=http://nrgi.org/]Louis Vuitton[/url] psd [url=http://www.purdyelectronics.com/]Louis Vuitton Outlet[/url] Wu [url=http://www.femalehealthcare.com/]Louis Vuitton Purses[/url] ru [url=http://www.maddiepowers.com/]Louis Vuitton Outlet[/url] edf [url=http://www.hotflusher.com/]http://www.hotflusher.com/[/url] Wu [url=http://www.scots.com/]Louis Vuitton Outlet[/url] Fd [url=http://www.tupelohall.com/]Louis Vuitton Outlet[/url] qu [url=http://www.efco-usa.com/]Louis Vuitton Handbags[/url] oy [url=http://www.wampacific.com/]http://www.wampacific.com/[/url] Ds
  Lebron 11 For Sale http://www.theheadnut.com

 5. [url=http://www.outdoorwebconnections.com/]Coach Purses[/url]pshr [url=http://www.eurocarnc.com/]Coach Factory[/url]ohu [url=http://www.sabasushila.com/]Coach Handbags[/url]wld [url=http://www.donnallyarchitects.com/]Coach Factory[/url]oyk [url=http://www.crossroadsuniversity.com/]Coach Purses[/url]Sld [url=http://www.martagismail.com/]http://www.martagismail.com/[/url]wew [url=http://capitalis.org/]foamposites for sale[/url]uuq [url=http://www.ceonp.com/]lebron 11[/url]qyd [url=http://aatechniques.com/]Foamposites[/url]Wud [url=http://www.cbferrari-usa.com/]Foamposites Oregon Ducks[/url]Fur [url=http://www.csnetinternational.com/]Cheap Jordans[/url]Suu [url=http://www.samoancenters.org/]White Infrared 6s[/url]pssd [url=http://www.secondpresbyterian.org/]Jordan Retro 6[/url]uuy [url=http://www.secom.com/]Jordan 6[/url]oye [url=http://greatlakessmokedmeats.com/]Jordan 6[/url]tle
  Cheap Beats

 6. [url=http://www.goldbergandgage.com/]http://www.goldbergandgage.com/[/url] diw [url=http://www.jnjpestcontrol.com/]Foamposites[/url] Ss [url=http://www.lisathon.com/]Lebron 11[/url] ek [url=http://www.eyecareinstitute.com/]Cheap Foamposites[/url] od [url=http://www.exify.com/]Foamposites[/url] qr [url=http://www.api-houston.org/]lebron 11[/url] did [url=http://www.innovaengineering.com/]Cheap Foamposites[/url] qu [url=http://www.citizenselectric.com/]Lebron 11 For Sale[/url] Wd [url=http://www.africanheritagepress.com/]Foamposites[/url] ef [url=http://www.greenmusicfestchicago.com/]http://www.greenmusicfestchicago.com/[/url] did [url=http://www.greatbeginningsdaycarecenter.com/]Lebron 11 For Sale[/url] ud [url=http://www.krischs.com/]Jordan 6[/url] edu [url=http://www.mexicoanswers.com/]Jordan Retro 6[/url] Wd [url=http://www.rimercardillo.com/]Jordan 6 2014[/url] ed [url=http://www.sucrelaw.com/]Jordan 6 White Infrared[/url] qf [url=http://www.xanodyne.com/]White infrared 6s For Sale[/url] wk [url=http://www.communitybankers.org/]Jordan 6[/url] ws [url=http://www.lifetime-embroidery.com/]Jordan 6 Infrared[/url] sf [url=http://signupdirect.com/]Jordan Infrared 23[/url] Dd [url=http://www.ccornellandassociates.com/]http://www.ccornellandassociates.com/[/url] Wf [url=http://clubk9inc.com/]Jordan Infrared 23[/url] ud [url=http://www.nicolasfournel.com/]Air Yeezy 2 For Sale[/url] uw [url=http://www.oaklandbayarealinks.org/]Air Yeezy 2 Red Octory[/url] rd [url=http://www.ftlinteractive.com/]Air Yeezy 2 For Sale[/url] wd [url=http://www.gmts-pr.com/]Air Yeezy 2 For Sale[/url] qk [url=http://www.cressviewestates.com/]yeezy 2 red october[/url] tu
  Foamposites 2014 http://www.eyecareinstitute.com

 7. [url=http://www.treesusa.com/]Coach Handbags[/url] eds [url=http://grasslakepizzatime.com/]Coach Factory[/url] Sw [url=http://www.braingiants.com/]Coach Purses[/url] psd [url=http://www.jancoltd.com/]Coach Handbags[/url] wd [url=http://www.mdtracker.net/]Coach Factory Online[/url] Sf [url=http://www.canadianequipmentfinance.com/]beats by dre solo[/url] Sd [url=http://www.dabbagh.com/]Beats By Dre Solo[/url] of [url=http://www.tejanoclassics.com/]beats by dre sale[/url] Fd [url=http://www.aci-inc.biz/]Beats By Dre Solo[/url] wy [url=http://www.tnltg.com/]Beats By Dre Headphones[/url] wd [url=http://www.ebc-verona.net/]Jordan Retro 6[/url] qd [url=http://flyingdogfarmllc.com/]New Jordans 2014[/url] edd [url=http://www.usndecklogs.com/]Jordan Infrared 23[/url] rd [url=http://www.fscslo.org/]New Jordans[/url] Wf [url=http://www.aaaalarms.net/]Cheap Jordan[/url] ew [url=http://worldfashionorganization.com/]Michael Kors Outlet[/url] wd [url=http://www.engineeredmonitoringsolutions.com/]Michael Kors Handbags[/url] wu [url=http://www.eorthecoffee.com/]Michale Kors Factory Outlet[/url] ud [url=http://primacaredirect.com/]Michael Kors Iphone Case[/url] edf [url=http://www.reputationuk.com/]Michael Kors Purses[/url] edd [url=http://www.youthdevelopment.org/]Michael Kors Outlet[/url] uf [url=http://www.masoncompanies.com/]Michael Kors Sale[/url] Du [url=http://www.mcanime.com/]http://www.mcanime.com/[/url] Dd [url=http://www.melaniechrismer.com/]Michael Kors Handbags[/url] wk [url=http://www.pascalcreativegroup.com/]Michael Kors Outlet[/url] ew
  Louis Vuitton Bags http://www.greenroomtheater.com

 8. [url=http://www.perrymartel.com/]Retro 11 2013[/url]qsd [url=http://www.reelwriting.com/]Jordan Retro 11[/url]Weq [url=http://benniesofenglewood.com/]Beats By Dre Outlet[/url]quu [url=http://www.songsforkidsrecords.org/]Lululemon Outlet[/url]ehd [url=http://www.195broadway.com/]ugg sale[/url]duu [url=http://www.quiltsbywendy.com/]Cheap Foamposites[/url]epe [url=http://www.sebcoax.com/]Beats By Dre Outlet[/url]ouq [url=http://www.aura-systems.com/]ugg sale[/url]wef [url=http://www.oliverstalmans.com/]Lululemon Outlet[/url]Wld [url=http://schoonersbrewer.com/]Jordan Retro 11[/url]usd [url=http://www.monarchroofing.net/]Jordan 12[/url]Wuu [url=http://wplegalpages.com/]Gamma Blue 11s[/url]uhd [url=http://www.moms4more.org/]ugg boots on sale[/url]euu [url=http://ajaphoto.com/]north face outlet[/url]wru [url=http://janewear.com/]Retro 11 2013[/url]tpd [url=http://www.koiviz.com/]North Face Rain Jackets[/url]tyy [url=http://www.freethefive.org/menu.htm]jordan 11[/url]ouf [url=http://www.mtgcity.com/]Michael Kors Outlet Online[/url]eer [url=http://www.cpcboston.org/]Uggs Outlet[/url]wud [url=http://tedoliverduelingpianos.com/]North Face Outlet[/url]Dpd [url=http://www.willmarfarmcenter.com/]Foamposites For Sale[/url]dud [url=http://www.sgrcl.com/]Jordan Gamma Blue[/url]wuu [url=http://www.largaytravel.com/]Jordan Retro 12[/url]ryd [url=http://www.centrededesign.com/]Christian Louboutin Sale[/url]Syw [url=http://www.mortgagemayday.com/]Jordan Retro 11[/url]pssr
  Louis Vuitton Outlet http://www.onairsol.com

 9. [url=http://www.binarystarltd.com/]louis vuitton purses[/url]opw [url=http://www.johngalt.com/]Louis Vuitton Handabgs Outlet[/url]osd [url=http://eduserc.org/]Louis Vuitton Outlet[/url]tpw [url=http://simborg-killingsworth.com/]Louis Vuitton Outlet[/url]uhe [url=http://www.faafc.org/]Louis Vuitton Outlet[/url]ore [url=http://www.jillcunniff.com/]http://www.jillcunniff.com/[/url]osd [url=http://www.sandybyers.com/]Louis Vuitton Bags[/url]Fue [url=http://www.bhpcapital.com/]Louis Vuitton Outlet[/url]Dhu [url=http://www.abdallahsafar.com/]Louis Vuitton Belt[/url]ohu [url=http://www.onairsol.com/]Louis Vuitton Handbags[/url]upd [url=http://www.lectriclimited.com/]Louis Vuitton Outlet[/url]psud [url=http://www.ruckpate.com/]Louis Vuitotn Handbags[/url]duu [url=http://www.afbe.org/]http://www.afbe.org/[/url]suw [url=http://www.clivacations.com/]Louis Vuitton Wallet[/url]dyu [url=http://www.ephremj.com/]Louis Vuitton Outlet[/url]psur [url=http://www.impactengsol.com/]Louis Vuitton Sale[/url]usy [url=http://nrgi.org/]http://nrgi.org/[/url]ded [url=http://www.purdyelectronics.com/]Louis Vuitton Outlet[/url]rhd [url=http://www.femalehealthcare.com/]Louis Vuitton Belt[/url]uyu [url=http://www.maddiepowers.com/]Louis Vuitton Official website[/url]upu [url=http://www.hotflusher.com/]Louis Vuitton Purse[/url]Feq [url=http://www.scots.com/]Louis Vuitton Outlet[/url]wsd [url=http://www.tupelohall.com/]Louis Vuitton Bags[/url]Sle [url=http://www.efco-usa.com/]Louis Vuitton Outlet[/url]reu [url=http://www.wampacific.com/]Louis Vuitton[/url]Fsr
  Foamposites http://www.cbferrari-usa.com

 10. Reserve Price Auction. Reserve pricing gives sellers security. If bidding doesn’t attain the seller’s reserve price, the auction ends without successful. The owner attains keep his item but not feel like he let it go for weak hands money. Sounds great, right? Unfortunately, most bidders hate reserve price auctions. They Nikon DF Retro Fotoğraf Makine Ön İncelemesi | Tahir YILDIZ do not know if their bid will probably be anywhere outside the reserve ugg クラシックショート price, which is only known by its seller, and also just want to waste their time you are using auction that they’ve no chance of winning. If in the personal choice of bidding at a reserve price auction or perhaps similar or similar item in a regular auction, most buyers will certainly head straight for that regular auction.

 11. There is always one brand today that is certainly truly popular and that’s exactly Oakley. It is a fact that Nikon DF Retro Fotoğraf Makine Ön İncelemesi | Tahir YILDIZ original Oakley merchandise is really expensive. Thus, it woul . But essentially replicas are replicas. In case you decide on particularly cheap fake sunglasses, it would mean that you may have gone in for:o Inferior high-quality of substanceo Substandard creating in the frameso エアマックス95 復刻 Fake claims, like photochromatic capa . These fake designer goods (Oakleys, Dolce Gabbana) are so very common that the majority men and women that put them on do not understand actually, in truth, illegal. Read that right. It could be a nuisance for everybody who is liable to irritation caused attributable to allergens.

 12. [url=http://www.jillcunniff.com/]Louis Vuitton Outlet[/url] or [url=http://www.sandybyers.com/]Louis Vuitton Outlet[/url] Du [url=http://www.bhpcapital.com/]http://www.bhpcapital.com/[/url] td [url=http://www.abdallahsafar.com/]Louis Vuitton Outlet[/url] ws [url=http://www.onairsol.com/]Louis Vuitton Outlet[/url] ty [url=http://www.lectriclimited.com/]Louis Vuitton Belt[/url] rr [url=http://www.ruckpate.com/]Louis Vuitton Outlet[/url] ud [url=http://www.afbe.org/]Louis Vuitton Outlet[/url] qf [url=http://www.clivacations.com/]Louis Vuitton Handbags[/url] td [url=http://www.ephremj.com/]http://www.ephremj.com/[/url] ou [url=http://www.impactengsol.com/]Louis Vuitton Bags[/url] uy [url=http://nrgi.org/]Louis Vuitton Handbags[/url] qk [url=http://www.purdyelectronics.com/]Louis Vuitton Handbags[/url] ww [url=http://www.femalehealthcare.com/]Louis Vuitton Belt[/url] tf [url=http://www.maddiepowers.com/]Louis Vuitton Official website[/url] ru [url=http://www.hotflusher.com/]Louis Vuitton Handbags[/url] ed [url=http://www.scots.com/]http://www.scots.com/[/url] qk [url=http://www.tupelohall.com/]Louis Vuitton Outlet[/url] Du [url=http://www.efco-usa.com/]Louis Vuitton Handbags[/url] td [url=http://www.wampacific.com/]Louis Vuitton Belt[/url] eu [url=http://www.canadianequipmentfinance.com/]Beats by dre studio[/url] Wu
  Coach Handbags http://www.treesusa.com

 13. As an illustration, for ugg 激安 little kids, getting name board puzzles that they use to learn their letters learn their name looks it is spelled plus has pleasing colored letters adds up to a Nikon DF Retro Fotoğraf Makine Ön İncelemesi | Tahir YILDIZ great late availability Christmas gift idea. The kids will adore messing around with the letters, planning to get them inside the right slots not to mention parents will relish the educational facet of it too.

 14. Polemik olmasın diyorum yorum yazmıyorum ama bazen dayanamıyorum. Zır cahil ya. Nikon fabrikayı kapatsınmış. Canon la birleşsinmiş canikon olsunmuş. Ya Rabbim rica ediyorum bizi bunlarla sınama.

 15. Efsane kasa olmuş bu bir tercihtir ama canon da 6d ff nin olup 7d nin crop olması arada bir ucuz ff in olmaması ve serüven serisi gibi 600d 650d 700d 750d 760d uzayan serüveni var d700 d600 d610 d750 d800 d810 vs ff te seçenek fazlası var gibi cropta da aynı keza yinede bu bir tercih böyle yargılamamalı aşağılarca

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like
Devamını Oku

Bu Fotoğrafı Nasıl Çektim? – “Duru”

Yazı İçeriği Hide Fotoğraf Ne Şartlarda Çekildi?Fotoğraf Hangi Ekipmanlarla Çekildi?Fotoğraf EXIF Bilgileri Nelerdir?Fotoğraf ve İşlenme Süreci Manzara,fotoğrafları benim…
Devamını Oku

DJI Osmo Handheld Gimbal ve Kamera İncelemesi

Yazı İçeriği Hide Nedir Bu Osmo Dedikleri?DJI Osmo Teknik ÖzellikleriDJI Osmo Kutu İçeriğiDJI Osmo’da Kullanabileceğiniz Alternatif KameralarNasıl Çalışıyor?Bence DJI…
Devamını Oku

Canon mu Nikon mu?

“Canon mu Nikon mu?” sanıyorum fotoğrafa başlamak isteyen ve hatta başlayan herkesin en fazla sorduğu soru. 2010 öncesinde…
Devamını Oku

Sigma 35mm F1.4 DG HSM İncelemesi

Yazı İçeriği Hide Canon’a Canon, Nikon’a Nikon Takılır Diyenlerden Misiniz?Hangi 35mm?Lens Gövdesi:Performans ve Deneyim:Sonuç: Bir çoğunuzun bildiği gibi…