Düğün Fotoğrafçılığı ve Trello ile Çalışma Düzenim

Türkiye ‘de düğün fotoğrafçısı olmak zor, çok farklı fiyatlar ve çok farklı isteklerle karşılaşabiliyorsunuz. Ama yine de bu işi yapıyorsanız ve düzenli bir çalışmaya sahip olmak istiyorsanız bazı yardımcı programlar kullanmalısınız. Herkesin yöntemleri kendine göredir ama ben kendi çalışma düzenimi sizlerle paylaşmak istedim, eminim ki yardımcı olacaktır. Paylaşacağım websitesi Trello. Trello sadece fotoğrafçılıkta değil hayatınızın her alanında kullanabileceğiniz bir düzen yazılımı aslında. İşin içine girince siz de seveceksiniz.

Trello ile Çalışmak

Her şeyden önce Trello bedava bir yazılım, web üzerinden çalışıyor, ekip arkadaşlarınızla aynı board’ları kullanabiliyorsunuz, istediğiniz düzenlemeleri yapabiliyor, aynı takvimi kullanabiliyor, değişikliklerde uyarı alabiliyorsunuz. Çok basit bir arayüzü var, kullanımı da çok basit.

Ben düğün fotoğrafçılığı için yazılımı şu şekilde uyarladım; her şeyiyle biten çekimler, devam edenler ve gelecekteki çekimler olarak üçe ayırdım, isterseniz post-process olarak araya bir tane daha ekleyebilirsiniz, ben fazla olunca karıştırıyorum, o yüzden üç tanesi bana yetiyor.

[note color=”#FFCC00″]Fotoğrafların üstüne tıklayarak büyük hallerini görebilirsiniz[/note]

dugun_fotograficisi1Biraz görsellik katmak için çekimlerden kareler de ekleyebilirsiniz, tabii gelecek çekimlerde şimdilik bir şey yok :)

dugun_fotograficisi2Benim checklistim bu şekilde, her fotoğrafçının kendisine göre bir düzeni vardır, anlayacağınız şekilde yazarsanız ve gerçekten aksatmadan yapıldı olarak işaretlerseniz hiç sorun çıkmaz. Gerçekten düzenli bir şekilde çalışabilirsiniz.

dugun_fotograficisi3Takvim de bu şekilde çalışıyor, dilerseniz doldurabilirsiniz her günü ayrı ayrı. Ben sadece çekim olan günleri işaretliyorum ve bu günlerden önce bildirim yapmasını istiyorum.

Siz de Trello kullanarak düzenli bir çalışma hayatına kavuşabilirsiniz :)

0 Shares:
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like
Devamını Oku

GoPro HD Hero3 Aksiyon Kamera İncelemesi

Yazı İçeriği Hide Nedir Bu GoPro Dedikleri?Neden GoPro ‘ya İhtiyaç Duyuyoruz?İlk Bakışta GoProGoPro Hero3 Teknik ÖzelliklerGoPro KullanımDayanıklılıkÖrneklerSonuç Bugünlerde…
Devamını Oku

Neden Fotoğraf?

“Neden olmasın?” dediğinizi duyar gibiyim… Tdk ‘ya göre fotoğraf: Çeşitli araç ve malzeme kullanarak görüntüyü özel bir yüzey üzerinde…