Yurtdışından Ürün Getirtmek | Alışveriş İpuçları

Yurtdışından ürün getirtme ile ilgili bolca doğru veya yanlış bilgi var internette. Ben de ufak tefek alışverişler yapsam da biliyorsunuz gümrük sorunu sebebiyle 100-150dolar üzerindeki ürünleri getirtemiyoruz, iyi takip edenler bilirler ki bu tutar da tamamen şansa veya gümrük memurunun insiyatifine kalmış durumda. Bazı ürünler de Türkiye ‘ye gönderilmiyor. Bu konuda benden çok daha tecrubeli olan Varol’a bu konuda bir şeyler yazmasını rica ettim ve o da alttaki yazıyı kaleme aldı. Örnekteki ürün Kindle fakat bunu hemen her ürün için kullanabilirsiniz.

Merhaba arkadaşlar malumunuz süper bir ülkede yaşıyor, dünyadaki en gelişmiş ülkelerin sahip olduğu tüm imkanlara bizler de sahip oluyoruz. Yeni bir ürün mü çıktı? Pat aynı gün bizde de satışa çıkıyor. Sınırlı ülkelere mi gönderim yapılıyor? Kesin o gönderim yapılan ülkeler arasında Türkiye’de var oluyor.

Şaka yapıyorum, ne Türkiye’si? Kimsenin umrunda değiliz, haftalarca deli divane gibi hayalini kurduğum Amazon Kindle için neler çektim neler bir bilseniz… Dedim ki; Varol acı çek çek nereye kadar? Araştır bakalım belki bu işin bir yolu yordamı vardır. Bu yazıyı laptopumun yanında duran Kindle ‘ıma gülümseyerek yazıyorum şu an. Nasıl Kindle sahibi olunur ya da Türkiye’ye ürün göndermeyen sitelerden nasıl risksiz alışveriş yapılır şimdi bu yöntemi paylaşacağım.
İki yolumuz var:
1- En güvenlisi yurt dışına giden arkadaşın dönüş yolunu gözlemek, o seyahatteyken köpeğine bakmak, çiçeklerini sulamak, posta kutusunu kontrol etmek suretiyle türlü iyi niyet gösterileri yapmak. Yağcılık mı? Ne alakası var! :)
2- Ben bu işlere gelemem, bu olayın daha onurlu bir yolu olmalı, üç kuruş fazla veririm kimsenin de ağız kokusunu çekmemciler için geliyor. Ta ta ta tam!!! Borderlinx
Bu über site sayesinde Türkiye’de yaşayan bizler belli bir ücret karşılığında Amazon, Ebay gibi sitelerden kapımıza kadar ürün getirebiliyoruz.
Ülkemizde bildiğiniz üzere yurt dışından alışverişler için 75 Euro sınır bulunmakta. Yani 75 Euro ‘yu geçtiysen gümrük memurlarının akla izana sığmayacak sürprizlerle karşılaşmamak işten değil. Biz bu sınıra dikkat ederek tamamen legal bir alışveriş gerçekleştireceğiz.
Borderlinx adresine giderek çok basit bir şekilde kendimize hesap oluşturuyoruz. Hesabı oluştururken dikkat edeceğimiz nokta My personal addresses kısmına Türkiye’deki adresimizi yazmak. Bilgilerinizi doğru bir şekilde girdiyseniz eğer Borderlinx’in bize tahsis ettiği adresi alışveriş yapmak için kullanabiliriz.
Borderlinx-Welcome
Artık macera dolu Amerika üzerinde bir adresimiz var. Şimdi gidip canlarına okuyabiliriz onların!
Ben amazon.com üzerinden örnek vereceğim fakat bu adres ve alışveriş olayı diğer siteler için de geçerlidir. Dilediğiniz siteden Borderlinx ve gümrükte DHL güvencesi ile alışveriş yapabilirsiniz. (belirli ürünler hariç, kozmetik, ilaç vs. gibi)
Öncelikle Amazon.com üzerinden bir hesap açıyoruz ve login oluyoruz.
Amazon.com-Sign-In
Ürünümüzün hemen sağ tarafında bulunan Add to Cart butonuna tıklayın ve işleme devam edin. Adres kısmına geldiğinizde ise aşağıda temsili olarak gösterilen fakat sizin borderlinx’ten temin ettiğiniz adresi yazın.
amazon-borderlinx

Kargo için FREE Super Saver Shipping (5-8 business days) seçeneğine tıklayabilirsiniz. Kargonuz ücretsiz olarak ama biraz geç ulaşıyor. Para mühim değil arkadaşım diyorsanız hızlı kargoyu da seçebilirsiniz.

Amazon üzerinde Borderlinx adresimizle alışveriş yaptık. Şimdi sıra sancılı bekleme sürecinde. Bir kaç gün içerisinde ürününüz Borderlinx adresimize ulaşacak ve bize bu duruma dair mail gönderilecek. Tabi ben maili beklemek yerine refresh butonu ile sayfadaki değişikliği gözleme yolunu seçtim. Abartmıyorum günde 20-30 kez girip baktım neredeyse. :)

Ürünümüz ambalajlı bir şekilde borderlinx’e ulaştığına göre bundan sonraki süreç şu şekilde ilerleyecek. Borderlinx ürünün ebatına göre bir ücret belirleyecek. (Benzeri hizmet veren servislere oranla daha uygun ve güvenli olduğunu söyleyebilirim.) Eğer siparişinize beklediğinizden daha fazla bir ücret çıkarıldığını düşünüyorsanız Contact Us kısmındaki Chat panelinden müşteri temsilcisi ile görüşebilir ve durumun düzeltilmesini talep edebilirsiniz. İkna edici bir yol olarak amazon üzerinden aldığınız ürünün order details ekran görüntüsünü ve ödeme makbuzunu gönderebilirsiniz. Tabi bu en kötü senaryoydu, herkesin başına gelecek diye bir durum söz konusu değil, olursa böyle yapın diye söylüyorum.

borderlinx-paket-uyarc4b1sc4b1
Adresimize ulaşmış bir ürün olduğunu bildiren görüntü

Evet bakıyoruz ve ürünümüzle bize çıkarılan ücret arasında saçma bir durum yok. (Örnek vermek gerekirse Amazon Kindle Touch boyutları için 12 dolar gibi bir ücret çıkarılmıştı bana.) Ödememizi gerçekleştiriyoruz ve DHL güvencesi ile ürünümüzün bize ulaşmasını bekliyoruz. İşin en eğlenceli kısmı da burası işte. Adım adım kargo takip numarası ile izliyorsunuz ürünün nerede olduğunu ve en fazla 3 gün içerisinde ürün kapınıza kadar getiriliyor.

varol_kindle_touch
Bu da gelmiş hali :)

Dikkat etmemiz gereken nokta Borderlinx hesabı açarken Türkiye’deki adresimizi doğru vermek, Amazon’dan ürün alırken Borderlinx US adresini yazmak ve ürün Borderlinx’e ulaştığında bizden istenen ücretin mantıklı olup olmadığını kontrol etmek. Bahsettiğim gibi korkulacak bir yanı yok eğer saçma bir ücret çıkarsa chat ile tüm problemleri çözebiliyorsunuz. Borderlinx müşteri memnuniyetine önem veren bir firma ve sorununuzun çözülmesi için ellerinden geleni yapıyor.

75 Euroluk kısıtlı alışveriş keyfimizin sonuna geldik. Herkese keyifli ve gerekli (gereksiz harcama yapmayın!) alışverişler. :)

Varol Aksoy

 • cihad

  Faydalı bir bilgi olmuş gerçekten teşekkür ediyorum Varol Bey. Bu şekilde acaba 75 euro ya da 100-150 dolar üstü herhangi bir ürün getirtebilir miyiz? Telefon gibi bir üründe de bu durum geçerli midir acaba?

 • Teşekkür ederim.

  Gümrükte çok çok yüksek ihtimal problem çıkartılır. Hele ki cep telefonu için kesinlikle astarı yüzünü geçer. Diğer ürünler için 75 Euro sınırına dikkat ettiğiniz sürece ek bir ücret ödemenize gerek kalmıyor.

 • Alaaddin Özdemir

  işte heryerde aradığım amerika adresine çözüm. çok teşekkürler

 • Nafiz

  1000$ lık bir ürün alsak sadece %20 lik gümrük vergisini ödeyerek ürün getirtebilir miyiz?

  • O kadar muamma ki bu konu. Memur insiyatifi denen bir olay var bizde, kafalarına göre geliyor, gelmiyor her şey olabiliyor. Şahsen önerim böyle bir riske girmemeniz.

  • mustafa

   paypal ile ödeme yaparsan 45 gün içerisinde kargo eline ulaşmazsa paranı geri alabilirsin 45 günü geçirirsen bişey yapamazsın(tabi kargo geri döner ve site size ödemeyi yaparsa farklı) ama 30 gün oldu gelmedi paypaldan iptal edebilirsin. yurtdışı alışverişlerinizde paypal kullanın güvence için. ben çok alışveriş yaptım hem abd den hem ciç hemde ab den sınır 150 dolar değil 100 dolar 100 dolar altı kesinlikle takılmaz (ürüne göre değişir) yada vergi uygulanmaz ama 100 doları 1 dolar geçerse vergi uygulanır. bu 100 dolar sınırlandırılmasında kargo ücreti yoktur sadece ürün bedelidir ürün bedeli 95 dolar ama diyelimki kargo ücreti 170 dolar gümrüğe takılmaz vergi işlemi uygulanmaz ürünü para ödemeden alırsınız.

 • Eyüp

  Teşekkür ediyorum faydalı oldu bu.

 • metehan

  selamlar. arkadaşım dubai ye gidecek ve gelirken kendisinden DSLR makine getirmesini isteyeceğim 5 model arasındayım canon eos 600d,650d,60d nikon d5100,d7000 bu modeller arasında kaldım fotoğrafçı değilim sadece fotoğraf çekmeyi seviyorum ama kaliteyide arıyorum bu konu hakkında yardımcı olursanız sevinirim . dubai konusunda ki düşünceleriniz nedir .biliyorum gelirse garantisi olmayacak ama uygun fiyata gelmiş olacak. dubai den gelirse makinede türkçe menü olur mu ,cihazın eksik gelme vs. değişik olumsuzluklar olur mu birde bu bazı terimler var (AF,iso vb.) bunların ne işe yaradığı ve anlamlarını nereden öğrenebilirim. teşekkürler

  • Selamlar AF, ISO gibi kavramlar hakkınga bilgi almak için blogda küçük bir gezintiye çıkmanız yeterli olur, Tahir Bey bu konulara değindi daha önce sanırım.

   Nihai kararı yine siz verebilirsiniz alacağınız ürün hakkında. İhtiyaçlarınıza göre tercih yapın bence, kiyas.la adresinden bahsettiğiniz fotoğraf makineleri arasındaki farkı görebilirsiniz.

   Türkçe menü hakkında bir şey diyemeyeceğim, alan arkadaşınıza Türkçe menü olup olmadığını sormasını tembihleseniz iyi olur. :)

 • Ali

  suprafootwear.com gibi sitelerden de alısveriş yapabiliyo muyuz?

  • Evet suprafootwear.com'dan da alışveriş yapabilirsiniz. Fakat ürünü alırken Borderlinx'in ücretlendirmeyi ürünün kutusu üzerinden yapacağını göz önünde bulundurmanızı öneririm.

   • Ali

    Çok fazla bi miktar mı söylerler? Bu fiyatı neye göre belirliyorlar? Birden fazla ürün getirtebilir miyiz? Mesela 3 ürün. Tekil olarak 75 euroyu geçmeyen ama toplamında 75 euroyu geçse sıkıntı olur mu?

    • Fazla kavramı aslında göreceli oluyor ürünün içeriğine göre, siz ayakkabı alacaksınız, genellikle ayakkabı kutularının ebatları üç aşağı beş yukarı bellidir. http://www.borderlinx.com/tcc adresinden hesaplamanızı yaparak fikir sahibi olabilirsiniz.

     Ürünlerin toplamı 75 € geçmemeli, tekil olarak hesaplanmıyor. 1 yıl içerisinde de en fazla 5 alışveriş yapabilirsiniz. Birden fazla ürünü 75 €' sınırını geçmemek kaydı ile getirebilirsiniz.

 • Ali

  Anladım. elmadan.com diye bir site daha va sizce güvenilir mi? Türk yapımı olduğu için daha cazip geldi :)

  • Ne söylesem yalan olur. Daha önce hiç kullanmadım. Hatta adını ilk kez sizden duydum, ekşi sözlük'ten filan da aradım da herhangi bir entry yok site ile ilgili. Ben olsam Türk diye o riske girmezdim, tercih sizin.

   • Ali

    Galiba haklısınız. Teşekkürler.

 • engin

  Güzel bir makale olmuş.

 • Emre

  Borderlinx dolandırıcı gözüküyor. Şu yorumların çoğuna bakın:
  http://www.sitejabber.com/reviews/www.borderlinx….

  Ya da şuna:
  http://www.youtube.com/watch?v=5lnqAKE-dI8

  Durum öyle gözüküyor ki, önce ucuz hesaplayıp, ürünler geldiğinde kat kat pahalıya yolluyorlar.

  Bazılarına 8KG diyip öyle fiyatlandırdıkları satın alanların ellerine geçince sadece 0.5 KG. İyi yoluyorlar.

  • Chat üzerinden ürününüzün yanlış hesaplandığına dair bilgi verirseniz anında düzeltiyor müşteri temsilcileri. Bugüne kadar hiçbir şekilde dolandırılmadım. Zaten internet üzerinden alışveriş yapıyorsunuz, kredi kartı bilginizi veriyorsunuz ve sürekli takip sağlıyorsunuz. Bakkaldan alışveriş yapmak ile internetten alışveriş yapmak aynı şey değil ne yazık ki. Durum Türk sitelerinde de bu şekilde.

   Misal bana teslimat için 3 iş günü diye taahhüt veren D&R'a her seferinde aynı şeyi söyleyip ürünlerimin daha erken gelmesini sağlıyorum. Takip etmiyor olsam 3 gün bekleyeceğim fakat ben hazır olan ürünlerimi gönderir misiniz diyorum ve ertesi gün kitaplarım elime ulaşmış oluyor.

   Borderlinx üzerinden alışveriş yaparken de ürünün fiyatlandırmasını kontrol edip gerekli işlemleri yerine getirirseniz gayet sağlıklı bir alışveriş gerçekleştirmiş oluyorsunuz.

   • Ayrıca firmanın temsilcisi gibi konuştuğuma bakmayın ben pratik bilgilerime dayanarak nispeten güvenimi ortaya koyuyorum. Hiçbir firma tam anlamıyla bir bakkal kadar güvenli değildir, kefil filan olacak değilim… Olabilir, neden olmasın? Belki acemi bir personelle muhattap olmuşlardır, belki sistemde bir arıza oluşmuştur, her şey olabilir. İnternetten ürünü görmeden, dokunmadan alışveriş yaparken bu tür düşük de olsa riskleri göze almak gerekiyor.

    Gerekli özeni gösterir, fazla riske girmeden makul fiyatlarda sipariş verirseniz defalarca yaptığım gibi sağlıklı bir alışveriş gerçekleştirmiş olabilirsiniz.

 • ufuk

  http://www.shipito.com/

  iyi bir alternatif olabilir arkadaşlar. Bir arkadaşım sorunsuz kullanmıştı bu siteyi.

 • ufuk

  http://www.usa-package-forwarding-comparison.com/

  Bu linkten de diğer package forward siteleri hakkında karşılaştırmalı bilgi alabilirsiniz.

  Saygılar

 • ece ruşen

  merhaba, ben amazon.com'dan ayakkabı sipariş etmek istiyorum kargo masrafı dahil 88dolar tutuyor yani 75euro sınırının altında. fakat gümrüğe gidecek vaktim olmadığından kapıya kadar gelir mi onu sormak istedim. yani limitin altındaki bir botu, kutunun boyut sınırını bahane ederek gümrükte tutma ihtimalleri var mı tam olarak sormak istediğim bu. teşekkür ederim şimdiden

  • Merhaba Ece Hanım.

   Kargo masrafı dahil derken Borderlinx bedelinden mi bahsediyoruz. Eğer Borderlinx üzerinden satın alıyorsanız ürün kapınıza kadar gelir, herhangi bir problem yaşamazsınız. Gümrükte çıkabilecek sorunlar DHL kargo şirketi kendi hallediyor zaten.

 • Mustafa Sönmez

  Merhabalar

  amazon üzerinden longvida isminde zerdaçal kökenli bir doğal destek ürününü şişe içerisinde kapsüllerden oluşan klasik ilaç ambalajında getirtmek istiyorum.
  Acaba borderlinx ve amazon sıralaması ile ürünü getirtebilirmiyim?
  Bir hastamız için ürün gerekiyor, tecrübeli arkadaşların tavsiyelerini rica ediyoruz. şimdiden çok teşekkürler,

  • Merhabalar. Daha önce herhangi bir ilaç siparişinde bulunmadığım için kesin bir şey söylemek istemiyorum fakat bildiğim kadarıyla yurtdışından ilaç, medikal ürünler, vitamin ve destekleyici ürünler getirtmek mümkün değil.

 • Hosh Home

  6 ay once bir websafya actim ingiltere’de (Ingilizim zaten ama Turkce biliyorum :) )ve ordan ev icin aksesuarlari satiyorum her yere. Turk musterilerim var ve yorum aldim bir kac tane musteriden, cok memnun kaldilar… hic gumruk problem olmamis ve yedi gun icinde paketler musterilerin elinde kaldi. Tabiki herkesin farkli tecrube varki ama benim gordum a kadar Ingiltere’den alisveris almak problemsiz ve keyifli oluyor. http://www.hoshhome.co.uk :)

 • Orhan Özhun

  Gelsin Kindle şimdi :)

 • mert

  Konu yurt dışı alışveriş ise, http://www.geektr.com'u tek geçerim anlatımları harika !

 • Deniz

  Beğendiğim ürünü http://www.gosteral.com giriyorum. Onlar benim yerime alarak, adresime gönderiyorlar. Zahmetsiz alışveriş yapıyorum.

 • buy Vest sale

  Hi there, I found your website by means of Google even as looking for a related topic, your web site got here up,
  it seems to be great. I’ve bookmarked it in my google bookmarks.

  Hi there, just was alert to your weblog thru Google, and found
  that it is truly informative. I’m going to watch out for brussels.
  I will be grateful for those who continue this in future.
  Lots of folks can be benefited out of your writing.
  Cheers!

 • malkolmx33

  Arkadaşlar yurtdışında özellikle ingiltereden bir talebi olan olursa benimle iletişime geçebilirler fed_exe33@hotmail.com

 • mert

  Bu konuda en iyi http://www.geektr.com yurt dışı alışveriş konusunda çok fazla bilgiye sahipler,

 • Mehmet Erdem

  Merhaba bu yöntem ile 2. el ürün alabiliyor muyuz?

  • tahiryildiz85

   Dilediğiniz her şeyi alabilirsiniz.

 • kuraf

  hadi bende biraz daha yardimci olmaya calisayim eger amerika adresi gerekiyorsa arkadaslarim var amerika'da onlarin size gondermesini saglayabilirim bunun karsiliginda bir ucret komisyonda talep etmiyorum. zamaninda ben cektim siz cekmeyin tabi bu isi ticaret olarak yapanlara degil hobi olarak kendi icin alışveriş yapanlara yardimci olabilirim. iletisim icin omerkuraf@gmail.com

 • canan

  uk.accessorize.com sitesiden alışveriş yapmak istiyorum ama adres kısmında sadece street, house number,post code ve country ve town/city name seçenekleri var. benim bulvar,mahalle ve apartman adı belirtmem gerekiyor ayrıca kat ve daire numarasıda var.house number kısmına apartman adı ve daire nosunu yazsam sorun olurmu acaba?

  • tahiryildiz85

   Sorun olacağını sanmıyorum ama yine de siteye bir mail atmanız en iyisi olur…

 • rana

  merhaba bende yurtdisindan ürun getirtmek istiyormm ancak hangi yurtdisi sitesi guvenilr aliexpress var yorumlar cok kötü aradgm ürünü e bayda buldmm varoll bey keske yardmci olsanz benm oyle getirtecgm sey yuksek fyatli degill ancak ulasamyrm

  • merhaba rana hanım, ebay üzerinden alışveriş yaparken ürünü satan kişinin değerlendirmesine mutlaka göz atın. kişisel görüşüm %90+ güvenilirlik alamamış bir satıcıdan alışveriş yapmayın.

   tam olarak yardıma ihtiyaç duyduğunuz nokta nedir?

   süreci kısaca özetlemek gerekirse;

   borderlinx'in size sunduğu adresi ürünün siparişini verirken gireceksiniz
   ürün borderlinx'e ulaştığında ödemenizi yapıp gerçek adresinize gönderilmesi için onay vereceksiniz

   elimden geldiğince yardımcı olmak isterim, saygılarımla.

 • Neden yurtdışı alışverişte kapıda ödeme yok beni böyle oluşu fazlasıyla korkutuyo

  • tahiryildiz85

   Yurtdışında kapıda ödeme sistemi bizdeki gibi gelişmiş değil, zaten kapıda ödemenin ücretini kargo firmaları alıyor, böyle bir sistem yakın gelecekte söz konusu değil, zaten amazon gibi yerlerden alırken güven sorunu duymanıza gerek yok.

 • Eyüp

  Varol Bey sizin borderlinx e kızgın insan sayısı çok eminsiniz mi? :D http://www.sitejabber.com/reviews/www.borderlinx….

  • Ya o onların iş bilmezliği bence. :D Sipariş vermeden önce paketin boyunu siteden bakıp ölçüp biçip değerlemesini mantıklı buluyorsanız kullanın derim. Kindle için gayet uygun mesela.

   Fakat geçen gün bir mp3 player siparişi verdim, kendi minnacık kutusu kocamandı. Uzuuuuuun uzun uğraşlar sonucu rakamı kendi istediğim noktaya çekebildim ama ömrümden ömür gitti diyebilirim. :)

   Eğer paket boyutu üzerinden hesaplamanızı ekonomik buluyorsanız sipariş verin derim. :) Sitenin güvenilirliği konusunda hiç şüpheniz olmasın DHL'nin yan kuruluşu sanırım borderlinx.

   Keyifli alışverişler.

 • Hüseyin

  Merhaba öncelikle emeğinize saygım sonsuz Varol Bey Ben bilgisayar parçaları getittirecem (ekran kartı , işlemci vb. )komple parçalar getitricem gelirken benden ne kadar bir masraf isterler ?

 • Ucu çok açık bir soru Hüseyin Bey. Amazon.com ya da farklı bir siteden ucuz bir şekilde parçaları alsanız bile Türkiye'ye getirtmek için aracı firmanın işlemlerine tabi olacaksınız. Onlar ürünleri ağırlık ve paket büyüklüğüne göre değerlendirip fiyat belirliyorlar. Şahsi kanaatim; astarı yüzünden pahalıya gelebilir. Ayrıca alacağınız ürünler 75 Euro üzerindeyse ekstra vergiye de tabi olacaklar.

  Şöyle bir örnek vereyim, dünyanın en küçük mp3 playerlarından birini sipariş vermiştim. Sandisk Sansa Clip+ adında. Ürün küçücük fakat paketi gayet büyük bir şeydi. Sonuç olarak borderlinx ürünü değil paketi baz almıştı değerlemeyi yaparken. Yine Türkiye standartlarına göre ucuz almıştım ama evdeki hesabın çarşıya uymaması sinirimi bozmuştu.

  Yine de denemek istiyorsanız dikkat etmeniz gereken nokta; ürünlerin paket boyutları, ağırlığı, 75 Euro sınırının altında olup olmaması, eğer vergi yükü göze alnıyorsa Türkiye satış fiyatına göre avantajlı mı değil mi?

 • Nejdet

  75 euro sınırı tek seferde mi yoksa aynı adrese bir sene içinde 75 euroluk alışveriş yapılabilir gibi sınırlatir mı var?

  • tahiryildiz85

   Tek seferde 75Euro Nejdet Bey

 • tahir buğra

  çok faydalı oldu teşekkürler! :))

 • sebahat

  Merhaba bn aliexpiresten bir ürün aldım 28 kasımda gönderi müşteriden alınmıştır 01 aralık gönderi yurtdisina sevk edildi diyo yaklaşık olarak ne zaman bana ulasir Teşekkürler takip kodum RL044386340CN

 • derya

  H&m den alisveris yapmak istiyorum fakat türkiye gönderim yapmiyolar nasil alisvrs yapabilirim

 • ozan basaran

  Herkese Cin Halk Cumhuriyeti`nden merhaba.
  Adim Ozan Basaran. 10 senedir Cin`in wuhan kentinde yasiyorum. Mukemmel sekilde Cince Rusca Ingilizce yazip konuşabiliyorum. Hepiniz Cin`den ucuz yollu alisveris yapabileceğiniz site ariyorsunuz?
  Peki bu sitelere ne kadar güveniyorsunuz? Mali teslim aldiginizda paketten salatalik cikmayacagina eminmisiniz? Ben 10 senedir burada yasan biri olarak Cinlilere güvenmezken siz nasil gozu kapali güvenebiliyorsunuz? Inanin bu yoldan cok mağdur olmuş insan var..
  Maduriyetleri soyle siralayayim :
  1-Satici parasini almasina rağmen mali postaya vermez.
  2-Satici dusuk mal (kalitesi dusuk mal gönderir yada bozuk)
  3-Satici sürekli isim degisikligi yapar böylece dolandirdigi kişiler asla ona ulaşamaz.
  4-Saticiya ulassaniz bile sizle muattap olmayacaktır. Satilan mal elinizde gümler.
  Vs vs….

  Ben Cin`in uzmani olarak sizlere yardimci olabilirim. Ama her konuda değil..

  Hangi konularda yardimci olmam?
  1-Piyasa arastirmasi yapmam. Su mal 5 lira bunu 4 liradan bul alayim derseniz size yardimci olamam. Piyasa arastirmasini suradan yapin. http://www.taobao.com bu siteye girin. Site tamamen Cince. Aramak istediğiniz urunu Google da yazip cinceye cevirin ve taobao`nun arama kutusuna yapistirin. İstediğiniz urunlerin fiyatlarini cin yuani ile göreceksiniz.. cin yuan tl arasindaki kur farkini yine googledan öğrenebilirsiniz.
  2-Su mal filanca eyalette git gor bakalim derseniz bu konuda yardimci olamam.. Cin`in bir eyaleti Turkiye kadar buyuk. Bir yerden bir yere gitmek zahmet ve zaman ister.
  3-Sen mali al gönder beğenirsek oderiz derseniz size yardimci olamam.
  4-Mal sıze ulaştığında kargoda ve gümrükte olusmus olumsuzluklardan ben sorumlu değilim. Malı sıze göndermeden kolıleme ıslemının fotoğraflarını cekerım. Sıze emaıl olarak gonderırım. Sız malı gönder deyıp bana teyit verdiginiz anda maliniz kargoya verilir. Size tavsiyem ali express deki gibi alisveris sayfalarda ucretsiz kargoya inanmayin. Neden mi? cunku fedex gibi sirketlerle gonderimi yaparlar..mal Turkiye gumrugune gelir. Ve size kol gibi extra masraflar cikartirlar..Ben size mali EMS yani cin posta servisi ile gonderecegim..bu yontem aldiginiz urunun KG ve hangi ulkeye gonderilecegi ile hesaplanan pesin odemeli postalama servisidir. ilk etapta ooo cok pahaliymis dersiniz ve ok gec geliyor adrese diyebilirsiniz ancak malin size ulasmasi gumruge takildiginda cok ucuz ucret odiyerek alabilmeniz garantidir..
  5-Malinizi geri iade imkaniniz yok. Mali teslim aldiginizda umdugunuz gibi degilse bana bildrin satici ile konusurum degistirme imkani veya geri iade imkani olup olmadigini arastiririm.Eger varsa mali geri postalarsiniz mal saticiya ulastiginda paranizi yada mal degisimini yine kargo ucretini siz odemek kosulu ile yapabilirsiniz. Eger mal kargoda sorunlu olarak aldiysaniz kargo yetkilileri ile gorusun. Bu benim disinda gelismis bir olay. Bu konuda asla sorumluluk almam.

  Hangi konularda yardimci olurum :
  1-Ticari faaliyet için sizin adiniza fuarlara katilirim. (ücreti konuşuruz)
  2-Beğendıgınız urunu satın alır ınceler bozuk sahte vs ıse malı garantılı ve duzgun olanı ıle degıstırme yaparım.malı olcerım tartarım. Eger mal bı boka yaramıyacaksa sıze paranızı ıade ederım bak kardesım kazıklanıyorsun alma bu malı derım. Malın fotograflarini cekerim ve size gonderirim.. siz tamam postaya ver demedik surece postaya vermem.
  3-Parakande yada toplu satin alislarda yardimci olurum.
  4-Uygunsa malinizi kargo ile degilde Turkiyeye gidip gelen kişilerle gönderebilirim.

  Peki bu islerin maliyeti nedir?
  1-Malin fiyati
  2-EMS posta kargo ucreti
  3-Malin fiyati üzerinden yüzde 2 komisyon alirim.

  Bu ücretler odendiginde maliniz adresinize içiniz rahat sekilde postalarim..

  Adi Soyadi : Ozan Basaran

  Cin adresi : jianganqu jiefangdadao yongqingjie hanfeiqingniancheng 519 Hubei Wuhan China

  Cin telefonum : 00 86 139 71 07 23 xx ( iki numara eksik yazdım. Gerektiginde email ile telefon numarami size bildiririm.Turkiye saati ile 15:00 – 17:00 arasi telefonlarınıza cevap veririm)

  Email adresim : 307799896@qq.com (bana email ile ulasirsaniz daha uygun olur)

  Turkiye adresim: Toparlar Beldesi no:245 Koycegiz Mugla

 • Furkan

  merhaba borderlinx'te adresimizi girerken x sokak y cadde gibisinden mi giricez yoksa ingilizce şekilde x avenue gibisinden mi giricez teşekkürler.

 • peri

  Merhabalar Varol Bey. Diyelim ki ben borderlinx e üye oldum ve alışveriş yaptım. Fakat adres olarak İstanbul da oturmak şart mı? Yoksa başka bir şehirde otursam bile ayağıma kadar gelir mi alacağım ürün? Çok acil cevap bekliyorumsizden.

  • Tahir Yıldız

   Peri Hanım, nerede oturursanız oturun adresinize geliyor.

 • peri

  Çok teşekkür ederim yardımlarınız için her ikinize de :))

  • tahiryildiz85

   Rica ederiz :)

 • tugba

  merhaba ben yurtdışından bazı sitelerde ayakkabı almak istiyorum ama coğuna mesaj yazdım geri donüş yapmadılar bu sitelere güvenebilir miyim

 • Tahsin Bayram

  Arkadaslar amazon amerikada kurulmus olsada Avrupada bir cok ülkede subeleri bulunmaktadir ben almanyada amazon pforzheim de calismaktayim gümrük kurallari cercevesinde daha az bir sürede belki daha ucuza AMERIKAYA nazaran ürün satinalabilirsiniz ve sunu söyleyebilirim amazonda magdur olmazsiniz eger anlasabileceginiz bir diliniz varsa musteri memnuniyeti ve müsteri haklari avrupa birligi kapsaminda size herzaman satis yapan firmaya nazaran daha fazla hak vermektedir:)

 • ali

  selam. arkadaşlar eğer yurtdışından sipariş verir de gümrüğe takılırsa. sizi arayıp gelin malınızı alın diyorlar. sakın gitmeyin. en az 500 tl masraf çıkar 2 gün uğraşırsınız. benim böyle bir talebim yok diyerek alışveriş yaptığınız siteden paranınız almaya bakın. hiçbir şekilde gümrüğe takılan malı almaya gitmeyin (reçete varsa ilaç hariç). telefon siparişi verip kendinize güldürmeyin. aldığınız ticari nitelik taşıyamaz buna da dikkat.

 • ingiltereden

  Ingiltere ve avrupa versiyonu olan, gumruk garantili periyodik gonderimleri olan gondering.com deneyebilirsiniz. Instagram hesaplari da var.

 • ezgi

  merhaba amerikadan bir ürün almak istiyorum 95 dolar civarı getirtebilecek biri varsa emeğine karşılık komisyonunu verebilirim.

  • oner

   Merhaba Ezgi Hanim, ben yurt Amerika'dan alisveris yaparken http://www.gosteral.com adresini kullaniyorum. Almak istediginiz urunun linkini gonderin onlar size gerekli bilgilendirmeleri yapiyorlar. Kapiniza kadr getiriyorlar.

 • Ozan

  Merhaba,

  bu servisi bizim ptt'de başlattı. ücretleri vs açıkca belirtmişler. Buradan buyurun;
  http://www.pttpack.com/

 • Hamit DENİZ

  Merhaba aliexpres den 500 dolarlık bir alış veriş yapıcam illegal bir yol kullanmak istemiyorum gümrüğe girerse nekadar gümrük öderim bide China POST ile gelse kapına kadar gelirmi günlüğe girse bile yoksa ups gibi bir kargo firması mi seçmem gerekli

  • tahiryildiz85

   Merhaba, kesinlikle gümrük ödersiniz, veya büyük riske girersiniz, tam olarak ne kadar olduğuna dair bir durum yok sanıyorum çünkü en son gümrük memurunun insiyatifiyle belirleniyordu bu ücret.

 • Fırat

  Merhabalar ben amazon veya ebay üzerinden bilgisayar (laptop) almak istiyorum türkiyede fiyat lar ateş pahası ve n'apacağımı bilemiyorum size de akıl danışmak için yazıyorum 700$ gibi bir fiyat mevcut başıma neler gelebilir ayrıca illa kargoyla geliyor diye orda satın aldığım anlaşılırmı ? Zaten benimmiş ama hani oradaki (amerika) akrabam kullanmış ve bana yolluyor gibi gösterilebilirmi ? Şimdiden Teşekkürler

  • tahiryildiz85

   Bu tip yüksek fiyatlı ürünleri getiremezsiniz, gümrük ödemek durumunda kalırsınız…

 • arda sayar

  Tahir Bey Selamlar,

  Bang Good sitesinde satın almak istediğim 127 Euro fiyatında bir ürün var. Gümrük prosedürleri ve vergi durumuna takılmaması için Hollanda'da olan bir arkadaşımın adresine göndersem. İlgili kişi gelirken yanında getirse ne gibi durum ya da problemlerle karşılaşabiliriz? Arkadaşım kendi ürünü olarak getirecek. Girişte herhangi bir problem yaşar mı?

  Bu arada ürün QuadCopter, Elektronik oyuncak.

  Şimdiden teşekkürler.

  • tahiryildiz85

   Arda Bey, yanında getirmesinde sorun yok ama kutusu olmasa iyi olur, ne olur ne olmaz.

 • Aslıhan

  Türkiye fiyatı 75 lira olan 118 ml lik organik jojoba yağı almak istesem sizce bu gümrükten geçer mi 8 dolar amazonda

  • tahiryildiz85

   Sorun olacağını sanmam Aslıhan Hanım

 • Kaan M.

  Selam,
  Öncelikle bu faydalı yazı için teşekkkürler :)
  Borderlinx aylık veya yıllık üyelik ücreti alıyor mu yoksa ücretsiz mi? Benzer site amerikadaniste.com sitesi aylık veya yıllık üyelik modeliyle çalışıyor.

  • tahiryildiz85

   Aylık veya yıllık bir ücreti yok Kaan Bey…

 • ahmettt

  ulan bu işi yapan bir tane adam yokmu burda anlatsın bize

  • tahiryildiz85

   Koca yazı var ortada insaf :)

 • ali

  burada anlamak istediğim şu şimdi bu bahsettiğiniz siteden adresimizi aldık. biiiir; aldığımız ürünün fiyatı ne olursa olsun örneğin: 1,000 dolar ve üzeri olduğunu var sayalım bu aracı şirket diyelim bizi gümrükteki işkenceden ve ek ücretlerden vergilerden kurtarmış mı oluyor yoksa sadece aldığımız ürünün taşımacılığını mı? yapıyor.

  • tahiryildiz85

   Hayır, 1000 dolar ve üstündeki ürünü zaten yasal olarak geçiremezsiniz gümrükten, buradaki mantık Türkiye'ye gönderilmeyen ürünleri ABD veya UK adresi göstererek alabilmek.

 • Arda

  Bence şu yazıyı bir okuyun Gearbest, Aliexpress vs yerlerden alışveriş yapan varsa:
  https://paraiade.wordpress.com/2016/02/01/yurtdis

 • furkan

  Dji ın kendi sitesinden 500$ lık bir ürün alsam gelirmi ?amerika dan.

  • tahiryildiz85

   Yok gelmez, takılır gümrükte.

 • necla

  Ben herhangi bir Çin sitesinin ürünlerini resimlerini kullanarak satmak istiyorum yasal midir?

  • tahiryildiz85

   Fotoğrafların telif hakkı olup olmadığına dikkat etmek gerekir.

 • Müge

  Merhaba, Nordstrom’dan 75 Euro altı alışveriş yapmak istiyorum. Sıkıntı yaşar mıyım sizce? Kargo ücreti bu sınıra dahil mi ayrıca? Teşekkürler şimdiden.

  • Merhaba Müge, kargo da içinde evet, yaşamama olasılığın daha yüksek görünüyor meblayı düşünürsek…

 • filiz

  merhaba, ben aliexpress sitesinden yaklaşık 25 dolar civarı bir alış veriş yapmak istiyorum aynı zamanda ürünlerin hepsi farklı kullanıcılardan gümrüğe takılma durumu nedir ?
  şimdiden teşekkürler…

  • Filiz Hanım, 25 dolarlık ürün gümrüğe takılmaz, içiniz rahat olsun.

 • ada

  Merhabalar,
  Amazon üzerinden 71 dolarlık bir ürün sipariş vermek istiyorum. Gümrük durumu filan nedir? Yani herhangi bir sorun olur mu? Şimdiden teşekkürler :)

 • Ismail kazancı

  Arkadaşlar ne sınırı bu 350$ siparişi gümrük sorunu olmadan 29$ kargo bedeli vererek http://www.amazonpaketim.com getirdim. Bu arada ürün elektronik :)

 • Nisa

  Ebay üzerinden 200$ bir ürün getirtmek isiyorum, gümrük sorunu için Borderlinx kullanacağım. Peki ödemeyi artık Paypal’sız nasıl yapıyoruz?

  • Nisa

   Bir de hediye olarak mı gönderiyorlar gümrükten muaf olabilmemiz için? Şimdiden teşekkürler. Paylaşımız için de ayrıca:)

  • Kredi kartı kullanabiliyorsunuz yurt dışı sitelerde. Hediye isterseniz daha iyi olur.

 • Mehmet

  Ülkedeki apple fiyatları yüzünden Abd mağazasından almak istiyorum.Eş dost yok orada maalesef,99$ görünüyor şuan yasal sınırlar içerisinde mi acaba? Teşekkürler

  • Mehmet Bey, 99$ yasal sınırların üzerinde, riske girmeyin derim.

   • Mehmet

    Altta 200$ alışverişte kredi kartı kullanarak hediye gönderim mümkün görünce yazmıştım.Tesekkürler :)

    • Gelmez diye bir durum yok ama risk…

     • Mehmet

      İlginize teşekkürler..

    • Andaç Meral

     60-100TL arası bir gümrük vergisi ödersiniz.

 • metin

  Kardeş bu borderlınk tahmini kargo hesaplama sayfası açmış. Bir çift ayakkabıya 60 dolar hesap çıkardı. Ayakkabı zaten o kadar. Bana pek ekonomik gelmedi

  • Ekonomik olmayabiliyor her zaman, başka türlü de alamıyorsunuz ama.

  • Ali

   Merhabalar,Metin bey size yardimci ola bilirim bu konuda Amerika,Almaniya,Honkong ve Dubaiden online urun siparisi ede bilirisiniz Gumruk sikintisi olmadan urunu dusuk fiyata size ulasdirmam mumkundur huseynova2018@gmail.com-dan bana ula bilirsiniz

 • Caner Erdogan

  Merhabalar,

  Öncelikle yazı çok başarılı ve bilgilendirici teşekkürler. Benim sormak istediğim amerika da bir arkadaşım var ve oradan 400$ değerinde cep telefonu almak istiyorum malum oneplus 3 marka telefon Türkiye de satılmıyor orada arkadaşım satın alıp bana kargo veya local post office yani bizdeki adıyla PTT ile gönderse yine de gümrükte takılır mı? Yani satın almış gibi değil de hediye gibi gönderse mesela?

  Şimdiden teşekkürler cevabınız için.

  • Bence büyük risk, girmeyin derim.

  • Andaç Meral

   Simkart takılabilen ürünlerde Ceptelefonu-3G/4G tabletler vs zaten ülkeye giriş yasağı var.
   Gümrük vergisini ödemeye gönüllü olsanız dahi ürünü Ülke içine posta yoluyla sokmanız yasak. Ürün gelir, gümrüğe gidersiniz ve ürünü geri yollayabilmek için birsürü uğraşırsınız. “Yok yollamıyorum geri” derseniz de ürününüze gümrük tarafından el koyulur. Olan sizin 400+kargo ücreti kadar Dolarınıza olur.
   Arkadaşınızın Türkiye ziyaretini beklemek tek çareniz olacaktır.

 • kasim şen

  Selam.amazon black friday indirimden 79 dolarlık bir kindle sipariş etmek istiyorum lakin gümrüğe takılırmı kuşkuda kaldım.sizce n11 den 450 tl ye mi almam daha mantıklı onerileriniz nedir

  • 79 dolarlık ürün gümrüğe takılmaz, sorunsuz geçecektir büyük ihtimalle.

  • Eyvaz

   Dünya Modasını Yakından Takip edin.
   Şık kıyafetler, aksesuarlar, telefonlar, tabletler, en son çıkan Macbooklar, Google ürünleri ve aklınıza gelebilecek, yaşadığınız yerde bulamadığınız ve sahip olmak istediğiniz herşey burada.
   Dünyanın birçok ülkesinden ABD,Almanya,Dubai,Honkkong,Kore gibi ulkelerden sipariş ettiğiniz herşey birkaç günde elinizde olacak. Beklemeden istediğiniz herşeye sahip olacaksınız.
   Aracınız için bir parça, çok beğendiğiniz ama henüz Türkiye’ye gelmemiş bir ayakkabı, bilgisayar oyunu, yeni çıkan bir elektronik eşya, bir TV belki de!
   Herşeye sahip olabilirsiniz! üstelik şimdiye kadar gördüğünüz en ucuz yolla ve haftalarca beklemeden
   Bize sadece 1 hafta verin, hayalini kurduğunuz herşey ayağınıza gelsin.
   peki, bunun için fazladan komisyonlar, yüksek aracı site üyelikleri ve aşırı nakliye ücretleri ödemeniz gerekmese çok daha güzel olmaz mı!!
   Şimdi, hemen siz de hayalinizdeki eşyaları bulmak için yabancı sitelerde gezmeye başlayın, unutmayın birkaç gün içinde avuçlarınızda olacak.
   iletisim icin : eyvazalihuseynov@gmail.com

 • Mustafa

  Merhaba Tahir bey,

  Fotoğraf düzenlemede doğru renkleri görebilmek için ekran kalibrasyonunun çok önemli olduğunu okumuştum. 2 gündür BH de Spyder5 indirimde.

  1) Siz bu tarz ekran kalibrasyon ürünleri kullanıyormusunuz? https://www.bhphotovideo.com/c/product/1130968-REG/datacolor_s5p100_spyder5pro_downloadable_software.html

  2) Bu ürünü almak istersem gümrüğe takılır mı?

  • Merhaba Mustafa Bey, evet kalibrasyon çok çok önemli, özellikle çıktı alıyorsanız.
   1) Ben kullanmıyorum, pek çıktı almıyorum.
   2) Gümrüğe takılma olasılığı var açıkçası.

   • Mustafa

    Aslında bende çıktı almıyorum. Hobi olarak ilgileniyorum fotoğrafla. Yeni başladım denebilir. Bahsettiğiniz siteden alırsam da mı gümrüğe takılır?

    • Bu site ile ilişkili bir durum değil, gümrük kurallarımız gereği 75doların üstü ürün sokamıyorsunuz ülkeye.

     • Mustafa

      Anladım, bu sitenin avantajı Türkiye’ye ürün göndermeyen sitelerden ürün tedarik etmek.

     • Evet aynen

  • Ali

   Merhabalar,Mustafa bey bu urunu sizin icin tedarik etmem mumkundur(Gümruge takilmadan) huseynova2018@gmail.com-dan bana ulasa bilirsiniz.

 • Temel

  Merhaba tahir bey

  Siparişim ulaştı ancak no goods awaiting yazıyor ne zaman görürüm

 • ilhan

  Merhaba amazon.de den 1679 euro değerinde bir laptop almak istiyorum. site 302 euroluk bir depozitoda ekliyor ürünün gümrükte takılma durumu olabilir mi?

  • Merhaba, takılmaz diyemem, takılma ihtimali tabii ki var.

  • Ali

   Merhabalar,yardimci ola bilirim size huseynova2018@gmail.com-a yazarsaniz.Daha detayli malumat vere bilirim size

   • ilhan

    mail yolladım.

  • Amazon gümrük için de ayrıca ücret alarak bu işlemleri çözebiliyor.

 • Koray Sipahi

  Merhabalar eniyitoptanci.com toptan ürün satışı yaptığımız firmamızdır. Site üzerinden üyelik yaparak ya da koray@e-egeden.com mail adresinden benimle irtibata geçebilirsiniz. 3000 kalemden fazla ürün ve en iyi fiyatlar ile hizmet vermekteyiz.

 • Hocam iyi günler ben bir bilgisayar üzerine işyeri açmak üzereyim ebaydan 5-10 tane klavye mouse filan getirecem 30 euro nun üstüne çıkmadan bunları alsam işyerimde satabilirmiyim ve gümrükten rahat geçer mi bunlar kafamda deli gibi dolanıyor bilgide yok internette

  • Merhaba, adetli ürün getirirseniz ticari olarak algılandığı için gümrüğe takılma riski daha fazla olur. Ayrıca tabii satabilmek için ürünün faturalı olması gerekiyor.

  • Satabilirsiniz Nafi Kabakoğlu, iletişime geçebilirsiniz.

   azizhanbayrak@yandex.com

 • Gökhan Hoca

  Yurtdışı alışveriş sitelerinden tutar olarak yasal sınırları aşmadan sporcu gıdaları satın alabilir miyim, gümrüğe takılır mı? Mesele Protein tozu, aminoasit gibi

 • Kami Shinji

  canon 6d amazondan almayı düşünüyordum teşekürler

 • Kami Shinji

  acaba bu borderlinx üzerinde adres dolumu için bi örnek verirmisiniz yani adresimi yazıyorum turuncu çıkıp duruyor

 • Kami Shinji

  birde bu sitenin kendi tahminen ne kadar tutacagına dair bi bölümü var oraya girdigimde anlamadım 700 dolar felan bir şeyler çıktı yanlış mı yaptım bilmiyorum.Canon eos 6d sizce ne kadar site masrafı çıkar herşey içinde dahi ?

  https://uploads.disquscdn.com/images/2cab4e4e502744181a91cc4a81e59efc6c21ff803267c483c6a6b34fdd5be756.png

  • 6D gibi bir ürüne bu kadar masraf çıkması normal, gümrük masrafı eklemiş site.

   • Kami Shinji

    türkiyeden alcaz o zaman bide bu borderlinx üzerinde adres dolumu için bi örnek verirmisiniz yani adresimi yazıyorum turuncu çıkıp duruyor

 • Rank Brain

  Ücret ödedikten sonra https://www.amazonpaketim.com/ üzerinden alışveriş yapmak çok daha mantıklı. Üye olduktan sonra istediğiniz ürün linkini yapıştırıyorsunuz sizin adınıza alıp gümrüksüz gönderilmesini sağlıyorlar. Ayrı zamanlarda bir fotoğraf makinesi ve toplu halde kitap siparişi verdim hiçbiri gümrüğe takılmadı hemde hızlı geldi

 • Seo Paketim

  Amazonpaketim ile üst limit olmaksızın istediğiniz ürünü getirebilirsiniz.

 • Gökhan

  Selam hocam japonyadan bir motosiklet kaskı getirtmek istiyorum buradaki fiyatıyla arasında baya bir fark var kask japonyada 519$ türkiyede distiribitöründe gazabı ile 4000 tl ye kadar satılıyor daha önce bu firmadan eğitim mankenlerinde kullanılmak üzere 20$ lık kasklar aldım.Sorum eğer bu firmadan 519$ lık kaskı normal olarak vergiye tabii olarak getirtirsem ne kadara maal olacak.Ayrıca daha öceki samimiyetmize güvenerek firmadan kaskı 0 kutusundan çıkartıp jelatinini söküp gift olarak hatta sevgilerle kullan notuyla normal bir kutuda göndertebileceğime inanıyorum sizce bu şekilde kaskı içeri sokabilir miyim ? saygılar…

  • Gift olayına artık gümrük memurları pek inanmıyor, dolayısıyla büyük ihtimalle vergisini isterler. Vergi de ürüne ve ürünün HS koduna göre değişiklik gösteriyor. ÖTV si var mı, ekstra vergisi var mı gibi etmenler var.

   • Gökhan

    anlıyorum hocam firmayla iletişime geçetim gift olarakda gönderebileceklerini içine not yazabileceklerini söylediler fakat kaskın ücretini 60$ olarak gösterirsem üstüne giderler mi yani kask hakkında extra bir araştırma yaparlar mı ?

    • Belli olmuyor işte gerisi şansa kalmış :)

 • Hüseyin halit aksoy

  Tahir bey Ebay UK İngiltere’den promosyonlu 4 kutu splenda tatlandırıcı alsam gümrükte takılırmı cevabınız için teşekkür ederim

  • Merhaba, eğer 30Euro sınırları içinde ise gelir, sorun olacağını sanmam.

 • artemis entreri

  ben bu borderlinx i denemiştim daha önce fena değil ama daha sonra bi alternetif site buldum merak eden arkadaşlar ona da bakabilir. adı viabox. kargo ve komisyon ücretleri bana daha makul geldi. araştırırken ona da bi bakın derim.

 • meric koc

  Merhaba,
  http://www.stcatherinesgold.co.uk sitesinden tr fiyatının yarı fiyatı olan £47.11 lık bir ayakkabı almak istiyorum, artı £10 da trye shipping cost çıkarıyor. Bu durum bana gayet uygun göründü, acaba hala borderlinx vs gibi sitelere başvurmalımıyım yoksa direk siteden shipping sizce güvenli olurmu?
  yardımlarınız için tesekkurler.

  • Ürününüz gümrüğe takılabilir, zaten o yüzden bu sistemi kullanıyoruz.

  • kargomex

   Merhablar meric bey gümrüğe takdırmadan daha uygun fiyata yardımcı ola bilirim size.
   0534 388 53 64-den ulaşa bilirsiniz bana(WhatsApp)

 • murat çelikel

  hocma peki ben meblağ olarak 400-500 dolarlık bir ürün alcam diyelim onu nasıl yapabilirim? ve rei yada backcountry den alcam

 • kaan

  merhaba
  İngiltere shadestation adlı siteden 85 GBP lik bir saat aldım. sıkıntı çıkarmı acaba kargoda veya gümrükte

  • Muhtemelen takılacaktır.

   • kaan

    Takilacak derken urun bana gelmeyecek mi?

    • Kanuni meblanın üzerinde ürün getiriyorsunuz, gümrükte kalma olasılığı geçmesinden daha yüksek.

 • kargomex

  Merhabalar arkadaslar ben size yardimci ola bilirim http://www.kargomex.com ile siz yurt dışından güvenli alış-veriş yapabilirsiniz.Sistem 1-2 haftaya tam bitecek.AMerikadan ingiltereden ve diger bir kaç ülkeden gümrüksüz rahatlıkla ürün getire bilirsiniz.Bana ulaşmak için kargomex17@gmail.com emailini kullana bilirsiniz,email yazıb sipariş eden arkadaşlardan ürün için extra gümrük ödemesi alınmayacak.

 • Mesut Köksal

  Msı Gaming laptop almayı düşünüyorum onu da gönderiler mi ?

 • FATİH CORAVANLIOĞLU

  Merhabalar Tahir bey 50 dolarlık bir saate de vergi çıkıyor mu saçmalamamışımdır inşallah

  • 50 dolarlık saate bir şey çıkacağını sanmam, kapıya kadar gelecektir.

 • Ramazan Kerem Can

  Nike veya Adidas dan alışveriş yapabilirmiyim . yaparsamda 250-300 gram arası olur ona ne kadar ücret koyarlar ?

  • Tabii ki yapabilirsiniz, ama büyük ihtimalle gümrüğe girer, vergi yazıda belirttiğim gibi net değil.