Photoshop 25 Yaşında!

Dünyanın en çok ağza alınan fotoğraf terimi Photoshop 25 yaşında. Her Türk fotoğrafçısına çektiği fotoğrafı gösterirken sorulan ve fotoğraf editleme programlarının anası olan Photoshop 19 Şubat itibari ile 25. yaş gününü kutluyor.

Dijital fotoğrafta çekim teknikleri kadar önem taşıyan fotoğraf editleme programının genel adı gibi anılan Photoshop a adobe um resmi Türkiye sayfasından ayda 17,00 tl ödeyerek satın alabilirsiniz. Tabi ki satın almak yetmiyor Photoshop ve son zamanlarda fotoğraf editleme programı olarak kullanılan Lightroom (Resmi Photoshop ‘u satın aldığınızda iki program birlikte veriliyor.) un Türkçe eğitimleri için alttaki linkleri tıklayabilirsiniz.

Fotoğraf düzenleme uygulamasının hatalı kullanılması sonucu oluşan spesifik örnekler için videoyu izlemenizi öneriyoruz:

Photoshop İçin;

http://www.fotopazar.com/fotoders-fotografcilar-icin-photoshop-egitimi

Lightroom için;

http://www.fotopazar.com/fotografcilar-icin-lightroom-egitimi

25 senelik Photoshop gelişimi;

PAYLAŞ
2005 ten beri fotoğraf ile ilgileniyor Artıfotoğraf kurucu üyesi ve dijital görüntü ve fotoğraf editörü. 5 Senelik stüdyo fotoğrafçısı ve ortağı İFSAK 160. Dönem Mezunu İFSAK üyesi ve öğretim birimi görevlisi. Fotoğraf makineleri ve çekim teknikleri üstüne blog yazarı. Adobe Lightroom uzmanı ve eğitmeni.
  • farukgur

    Help menüsündeki kedi var mı?

  • nazif

    Tahir Bey çok yakın bi arkadaşım fotografa başlamak amacıyla bi fotograf makınesı aldı nikon d5000 ama fotograflar igrenç zaten ing menü telefon bile daha iyi cekıyo otomatıge aldıgımızda daha kotu oluyo ne yapmamızı onerırsınız cevaplarsınanız çok severim :D